اشکذر خبر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان:

اشکذر از شهر‌های صنعتی استان است که تحت تاثیر میبد و اردکان قرار دارد/ مرز سیاسی در حوزه محیط زیست برای شهرستان ها، قائل نیستیم

شناسه خبر : 103878 | تاریخ انتشار : : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۴ | ارسال توسط :

پورملایی درباره نبود سامانه پایش هوا در اشکذر، گفت: در حوزه محیط زیست برای شهرستان‌ها مرز سیاسی قائل نبوده، بلکه مرز اکولوژیک قائل هستیم، اشکذر یکی از شهر‌های صنعتی استان به شمار می‌آید و تحت تاثیر میبد و اردکان قرار دارد.

به گزارش اشکذر خبر،  نیره پورملائی با حضور در استودیو خبر ۲۰ شبکه یزد گفت: یکی از کار‌های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست، نظارت بر اجرای قانون هوای پاک است. نظارت بر کانون‌های مولد آلودگی نیز از موضوعات اصلی اداره کل محیط زیست به شمار می‌آید.ثبت ۷۴ پرونده قضایی برای واحد‌های آلاینده در استان یزد

وی افزود: نظارت‌ها همیشه وجود دارد و در شرایط اضطرار تشدید می‌شود تا این شرایط کنترل شده و کاهش یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: یکی از مجهزترین و منحصر به فردترین مراکز پایش کشور در استان یزد وجود دارد که سال گذشته راه اندازی شد.

پورملایی اظهار داشت: هر واحد صنعتی به صورت متوسط، پنج بار در ساعت توسط دوربین‌های نظارتی و سنجشی، پایش می‌شود که این مساله می‌تواند تصویر درستی از آلودگی صنعت داده و ما به این واحد‌ها اخطار و مهلت قانونی می‌دهیم و در صورت بی توجهی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی تأکید کرد که در حال حاضر ۷۴ پرونده قضایی برای صنایع آلاینده به ثبت رسیده و در مراجع قضایی در حال رسیدگی هستند.

پورملایی درباره نبود سامانه پایش هوا در اشکذر گفت: در حوزه محیط زیست برای شهرستان‌ها مرز سیاسی قائل نبوده، بلکه مرز اکولوژیک قائل هستیم. اشکذر یکی از شهر‌های صنعتی استان به شمار می‌آید و تحت تاثیر میبد و اردکان قرار دارد.

وی افزود: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد را ایستگاه پایش کیفی هوا در اشکذر تشکیل می‌دهد. اعتباری برای این مساله تخصیص داده شده و بلافاصله پس از ورود نقدینگی این ایستگاه خریداری می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JRFVm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *