نماینده مردم شریف شهرستان های یزد و اشکذر و بخش ندوشن با بیان اینکه استان یزد اصلا برخوردار نیست، گفت: در زمان سیل ماشین پمپ آب را از استان های دیگر تامین کردیم که بسیار ناراحت کننده بود و باید به گونه ای برنامه ریزی صورت گیرد تا ماشین آلات شهرداری های استان تامین شود.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در دیدار شهرداران یزد و اشکذر با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه بعضا چنین برداشت می‌شود که استان و شهر یزد برخوردار بوده و با مشکلات کمی روبرو است اظهار داشت: این موضوع دقیقا به صورت عکس است و حتی شهر یزد که مرکز استان به حساب می‌آید مشکلات خاص خودش را دارد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: الان در شهر یزد ۱۵۰ هزار نفر در حاشیه‌های شهر و سکونتگاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند که با مشکلات جدی روبرو هستند و باید نسبت به رفع این مشکلات برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بحث اتباع در یزد موضوعی است که باید نسبت به ساماندهی آن اقدام کرد زیرا مشکلات و چالش های فرهنگی در استان یزد بوجود آورده است، گفت: به همین میزان شهرداری‌ها در ارائه خدمات با مشکل مواجه هستند و شهرداری‌ها نه تنها در یزد بلکه در بسیاری از شهرهای بزرگ در آینده اگر بخواهند با این وضعیت جلو بروند همه با مشکل جدی و حتی ورشکستگی مواجه می‌شوند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توزیع ناعادلانه‌ای که در بحث ارزش افزوده صورت گرفته یکی از موضوعاتی است که گلایه‌های بسیاری نسبت به آن وجود دارد و در کنار این موضوع درصد بسیار زیادی که سازمان از آنها برداشت می‌کند و چیزی از آن عاید شهرداری‌ها نمی‌شود هم نارضایتی به وجود آورده است.

جوکار به امکانات پایین شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: اینکه ما در سیل مرداد ماه حتی با تامین پمپ آب با مشکل مواجه بودیم و مجبور به درخواست کمک از استان‌های همجوار برای رفع مشکل شدیم اصلا خوب نیست و شهرداری‌ها باید حداقل امکانات مورد نیاز را داشته باشند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بهره‌مندی شهرداری‌ها از درآمدهای پایدار تاکید کرد و افزود: قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها در مجلس تصویب شد و ۱۴ مورد درآمد پایدار در آن برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شد که با وجود کارساز بودن اما جوابگوی تمام نیاز شهرداری‌ها نیست.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jO2Rq