اشکذر خبر


استان یزد، الگویی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

شناسه خبر : 114226 | تاریخ انتشار : : ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۸:۴۲ | ارسال توسط :

دبیر ستاد ملی جمعیت کشور: اقدامات یزد در راستای طرح افزایش فرزندآوری و افزایش جمعیت می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

به گزارش اشکذرخبر، نشست قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان با حضور دبیر ستاد ملی جمعیت کشور و استاندار یزد برگزار شد و طی آن موانع و آسیب‌های پیش روی اجرای طرح جوانی جمعیت مورد بررسی قرار گرفت.

مشکلات مطرح شده در زمینه اعطای تسهیلات، ضمانت‌های خارج از قانون، تسهیلات مسکن و الزام به داشتن کارت پایان خدمت برای اعطای تسهیلات فرزندآوری بود.

دبیر ستاد ملی جمعیت کشور گفت: این مشکلات باید در مرکز و با حضور مسئولان ارشد دستگاه‌های مرتبط بررسی و حل شود.

فروتن افزود: گرچه با برخی مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های منابع برای اجرای طرح خانواده و جوانی جمعیت روبرو هستیم، اما با وجود این محدودیت‌ها نیز می‌توان کار‌های جهادی بزرگی انجام داد.

وی اظهار داشت: شرایط و ظرفیت‌های یزد به گونه‌ای است که اقدامات این استان در راستای طرح افزایش فرزندآوری و افزایش جمعیت می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

مهران فاطمی استاندار یزد نیز در این نشست با اشاره به تدوین نقشه راه جمعیت استان تصریح کرد: همه مسئولیت‌ها و وظایف دستگاه‌ها مشخص شده و قابلیت اجرایی دارد، اما فرهنگ سازی در این زمینه از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و مشارکت همگانی را می‌طلبد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Fqk5U

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار