• کد خبر: 90490
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: جمعه 8 فروردین 1399 - 15:08
  طی نشست فوق العاده
  بر اساس مصوبات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی از ساعت ابتدایی روز ۸ فروردین ماه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

  به گزارش اشکذر خبر؛ محمد علی طالبی استاندار استان یزد مصوبات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را ابلاغ کرد.

  براساس مصوبات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی از ساعت آغازی روز ۸ فروردین ماه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

  تاکید میگردد؛ مبنای اصلی این طرح ایجاد ممنوعیت برای مسافرت ها است و بر اساس این طرح ورود افراد غیر بومی به استان و شهرستان‌ها ممنوع خواهد شد. بر این اساس افراد تنها بر اساس پلاک خودرو، کد ملی و دیگر مدارک هویتی اجازه ورود به شهر ها را خواهند داشت.
  این مصوبات با تاکید بر خودداری شهروندان از تردد بین شهرستان ها و خارج شدن از شهر خود؛ محدودیت هایی برای ترددهای درون شهری در نظر گرفته است مبنی بر اینکه شهروندانی که این محدودیت ها را رعایت نکنند جریمه و خودروهایشان توقیف شود و
  با افرادی که از مبادی اصلی عبور نمی کنند و جاده ها رو دور می زنند به شدت برخورد خواهد شد.

  این مصوبات تاکید دارد فرمانداران، بخشداران و دهیاران موظف به ممانعت از ورود شهروندانی که ساکن دائم روستا ها و شهرهای استان نیستند، شده اند.

  در ادامه تاکید شده است؛ با توجه به ثبات میزان ابتلا به بیماری کرونا در استان یزد امیدواریم با توقف رفت و آمد های غیرضروری از سوی شهروندان، شاهد کاهش روند ابتلا به این بیماری باشیم.

  در ادامه آمده است؛ هیچگونه برنامه ای برای تعطیلی پمپ بنزین ها و دیگر اصناف ضروری استان وجود ندارد و مردم هیچ نگرانی ای برای تامین نیازهای ضروری خود نداشته باشند.
  در رابطه با ادارات با توجه به مصوبات ستاد ملی باید تعداد نیروها به کمتر از یک سوم کاهش یابد و تنها بخش هایی از ادارات که به نیازهای ضروری مردم مربوط می‌شود، مشغول به فعالیت باشند.
  با مدیران هر اداره ای که فعالیت کارمندان خود را کاهش نداده باشد، برخورد می‌شود.
  در رابطه با کارخانجات و صنایع از سوی اداره کل کار و رفاه اجتماعی، هماهنگی و پیگیری های لازم برای تامین حداکثری شرایط سالم برای فعالیت کارگران صورت می پذیرد و واحدهایی که امکان تعطیلی شان وجود دارد، تعطیل شوند.

  خاطر نشان میگردد؛ این طرح از ۸ تا ۲۰ فروردین ماه اجرا خواهد و ممنوعیت های قبلی از قبیل تعطیلی اصناف و ممنوعیت برگزاری مراسم های تجمعی و… در آن گنجانده شده است و همچنین امکان تمدید طرح وجود دارد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tPVg5

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *