• کد خبر: 22647
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 11 خرداد 1392 - 11:43

  نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري هر کدام نظرشان درباره نخستین مناظره که با موضوع اقتصادی برگزار شد، بیان کردند.

  کاندیداهای ریاست جمهوری

  خبرگزاری مهر: پس از اتمام اولين مناظره در رسانه ملي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري ضمن قدرداني از تلاش صدا و سيما در برگزاري مناظره‌ها ديدگاه‌هايشان را براي بهتر برگزار شدن مناظره‌هاي بعدي ارائه كردند.

  خوشبختانه یکدیگر را تخریب نکردیم

  غلامعلي حداد عادل ارزيابي از چگونگي برگزاري مناظره‌ها را به بازخورد آن در جامعه موكول كرد و با بيان اينكه تلاش صداوسيما براي برگزاري اين مناظره قابل تقدير است گفت: رسانه ملي حركت خوبي را براي برگزاري مناظره‌ها آغاز كرد و خوشبختانه نامزدها در اين مناظره در‌صدد تخريب يكديگر برنيامدند و برنامه در فضايي صميمي برگزار شد.

  صدا و سیما برای برگزاری مناظره از دیدگاه نامزدها هم استفاده کند

  محمدرضا عارف نیز با تشكر از زحمات صدا و سيما گفت: من به حسن نيت صدا و سيما شك ندارم مسئولان صداوسيما مي‌خواستند مناظره‌ها را براي مردم جذاب كنند.

  وي با تأكيد بر ضرورت طرح سوال‌هاي كارشناسي شده پيشنهاد كرد: درباره نحوه برگزاري مناظره‌ها ضمن مشورت با نامزدها از ديدگاه‌هاي آن‌ها هم استفاده شود.

  لزوم بازنگری شکلی و ساختاری مناظره‌ها

  سعيد جليلي نيز مناظره را از نظر محتوايي خوب توصيف كرد. وي با تأكيد بر اينكه مناظره بايد به‌گونه‌اي باشد كه مردم بتوانند در پايان آن به انتخاب اصلح برسند، گفت: در اين مناظره‌ها بايد از نظر شكلي و ساختاري بازنگري شود.

  فضای چالش در مناظره فراهم شود

  حجت‌الاسلام حسن روحاني نيز ضمن انتقاد از شيوه برگزاري مناظره‌ها از صداوسيما خواست مناظره را به نحوي برگزار كنند كه نامزدها بتوانند همديگر را به چالش بكشند.

  فرصت بیشتری برای بیان دیدگاه‌ها بدهید

  علي اكبر ولايتي نيز با بيان اينكه بازنگري در ساختار برنامه مي‌تواند به انتخاب اصلح كمك كند، گفت: اگر نامزدها فرصت بيشتري براي بيان ديدگاه‌هايشان داشته باشند بهتر است.

  مناظره طولانی بود

  سيد محمد غرضي نيز با بيان اينكه به لحاظ فني مناظره خوب بود مدت برگزاري مناظره را طولاني خواند و آن را موجب خسته شدن مخاطب دانست.

  مناظره با کارشناسان زبده برگزار شود

  محسن رضايي نيز پيشنهاد كرد هر يك از نامزدها با كارشناسان زبده و تخصصي در موضوعات مختلف مناظره كنند و در زمان كافي نامزدها در فضايي چالشي به اين كارشناسان پاسخ دهند.

  بحث‌ها تخصصی‌تر شوند

  محمدباقر قاليباف نيز با قدرداني از زحمات صدا و سيما از شيوه هدايت و اداره مناظره ابراز خرسندي كرد و گفت: فضاي صميمي بر مناظره حاكم بود وي پيشنهاد داد زمان اختصاص داده شده به نامزدها بيشتر شود. قاليباف بر تخصصي و جدي‌تر شدن بحث‌ها تأكيد كرد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/wYu77

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *