• کد خبر: 23708
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 07:46
  موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان یزد در مراسمی با حضور معاون آموزشی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری، به عنوان دانشگاه علم و هنر ارتقاء یافت .

  به گزارش اشکذر نیوز؛موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان یزد امروز در مراسمی با حضور معاون آموزشی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری، به عنوان دانشگاه علم و هنر ارتقاء یافت .
  این دانشگاه در مجموع با داشتن شرایط لازم از جمله داشتن 20 هکتار عرصه و 25 هزارمتر مربع فضای فیزیکی ، داشتن 90 عضو هیئت علمی و امکانات آموزشی و کمک آموزشی لازم موفق شد به عنوان دانشگاه ادامه فعالیت دهد .

  معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مراسم توسعه آموزش عالی استان یزد ازاین استان به عنوان دومین استان پر جمعیت دانشجویی کشور یاد کرد.
  نادری منش گفت : در حالی که میانگین تعداد دانشجویان در کشور به ازای هر 100 هزار نفر 5 هزار و 800 نفر است این میزان در استان یزد 8 هزارو300 دانشجو است که از میانگین کشوری بالاتر است.
  وی تربیت نیرو متخصص بر اساس نیازهای منطقه ای کشور را از جمله اهداف اصلی وزارت علوم دانست و افزود : در این زمینه ظرف مدت چهار سال گذشته هزار رشته محل دکترا در دانشگاه های کشور ایجاد شد که اکثریت آنها در مراکز استان ها ،متناسب با نیازهای این استانها ایجاد شده است .
  استاندار یزد هم در این مراسم گفت: هم اکنون 42 مرکز آموزش عالی در این استان فعال هستند که نشان از توانایی این استان در عرصه آموزش عالی است .
  فلاح زاده افزود: افزایش تعداد هیئت علمی دانشگاههای استان به هزارو 322 نفر و رسیدن تعداد مقالات علمی بین المللی به 372 مقاله در سال حاصل تلاش دانشگاه های استان یزد برای رسیدن به رشد مناسب است .
  شایان ذکر است هم اکنون 5 هزار 500 دانشجو در 75 کد رشته کارشناسی ، 22 کد رشته کارشناسی ارشد در سه دانشکده یزد ، اردکان و اشکذر مشغول به تحصیلند.
  برخی از این رشته ها نظیر فناوری اطلاعات و ارتباطات ، فرش و مالی درمقطع کارشناسی ارشد برای اولین بار در کشور در این دانشگاه ایجاد شده است.
  منبع:واحد مرکزی خبر

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/f1Ocp

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *