• کد خبر: 18829
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 08:51
  به مناسبت هفته سلامت/ دكتر قادري خبرداد:
  مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد از ارائه خدمات پزشکی رایگان به نیازمندان در هفته سلامت از سوی این نهاد خبر داد

  به گزارش نسیم صادق به نقل از وب دا به نقل از مهر دكتر جواد قادری اردکانی رئيس سازمان بسيج جامعه پزشكي يزداظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی یزد در هفته سلامت سال 92 برنامه های خوبی را تدارک دیده است که با حضور فعال بسیجیان به مرحله اجرا در مي آورد.
  وی ادامه داد: ارائه ویزیت رایگان در محل برگزاری نماز جمعه، مشاوره و ویزیت رایگان در مطب های خصوصی پزشکان بسیجی، رائه سخنرانی آموزشی درباره کنترل فشار خون و تأثیر آن در ایجاد بیماری های قلب و عروقی و تأثیر نمک بر فشار خون، تأثیر ورزش بر فشار خون از برنامه های بسیج جامعه پزشکی در یزد است.
  قادری با اشاره به حضور فعال کانون بسیج جامعه پزشکی در ستاد برگزاری هفته سلامت در شبکه بهداشت و درمان، از اعزام تیم های پزشکی عمومی و تخصصی به مناطق محروم در 22 فرودین ماه خبر داد.
  وی عنوان کرد: اکیپ های پزشکی اعزامی به مناطق محروم توسط کانون ها با یک اعزام انجام می شود.
  مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد همچنین از برپایی پایگاه های سیار جهت کنترل فشار خون در هفته سلامت خبر داد و افزود: هفته سلامت سال 92 با عنوان «فشار خون را جدی بگیریم» نام گذاری شده است.
  وی مشاوره و انجام توصیه های پزشکی، اطلاع رسانی و توزیع پمفلت و جزوات آموزشی و بهداشتی با مساعدت شبکه بهداشت را از دیگر برنامه های این هفته خواند و گفت: در مسیر برگزاری نماز جمعه در 23 فرودین ماه برخی برنامه ها برای نمازگزاران ارائه خواهد شد.
  قادری با بیان اینکه ورزش از اصلی ترین راه های دستیابی به سلامتی است تصریح کرد: این سازمان در سطح استان برنامه های ورزشی نیز تدارک دیده است که به مرحله اجرا خواهد گذاشت.
  وی انجام سخنرانی در طول هفته و آشنایی با خطرات فشار خون و کنترل آن، برگزاری نشست رسانه ای با خبرنگاران استان و ترویج فرهنگ سلامت در مدارس و مساجد را از برنامه های دیگر این سازمان دانست.
  قادری افزود: کلاس های آموزش های پیشگیری از اعتیاد و ایدز در طول هفته سلامت در کلیه حوزه ها و پایگاه های بسیج توسط بهداری سپاه، بسیج سازندگی و شبکه بهداشت و درمان برگزار می شود.
  وی بیان داشت: سرکشی از خانواده های شهدای عرصه سلامت در 20 فرودین ماه با همکاری بهداری ناحیه مقاومت بسیج صورت می گیرد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jHNkc

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *