• کد خبر: 90392
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: دوشنبه 4 فروردین 1399 - 19:18
  رییس اتاق اصناف اشکذر خبر داد
  رئیس اتاق اصناف شهرستان اشکذر: تا اطلاع ثانوی فعالیت کلیه اصناف به غیر از اصنافی که ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس؛ فعالیت آنها را بلامانع اعلام کرده است؛ ممنوع می باشد.

  به گزارش اشکذر خبر؛ میرباقری رییس اتاق اصناف شهرستان اشکذر با اشاره به تعطیلی واحدهای صنفی این شهرستان گفت: از زمان ابلاغ اولین مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اشکذر در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری گشت‌های مشترکی را با کمک بازرسان بهداشت، بازرسان اداره صمت شهرستان اشکذر، واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف، اتحادیه صنفی و همراهی ویژه اماکن نیروی انتظامی شروع کرده ایم و صنوفی که این دستور العمل را رعایت نکنند؛ قطعا پلمب می‌شوند.

  سید باقر میرباقری، در خصوص تعطیلی اصناف در اشکذر، اظهار کرد: بر اساس مصوبات ملی، استانی و شهرستانی که قبلاً ابلاغ شد، تنها صنوف ضروری مانند داروخانه‌ها، مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها و میوه‌فروشی‌ها و فروشندگان کالاهای بهداشتی و پزشکی و آپاراتی ها اجازه فعالیت دارند و کلیه مجتمع‌های تجاری و سایر صنوف تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.
  وی در ادامه ضمن قدردانی از اصناف که در این زمان حساس از سال و در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی خودشان کرده اند عنوان کرد در خصوص حمایت از اصناف که در این زمان متضرر شده اند نامه نگاری های لازم صورت گرفته و حتی لیست رسته های صنفی و درصد ضرر آنها در فروش را برای اداره صمت شهرستان اشکذر ارسال کرده ایم و امیدواریم مسئولان نیز در این خصوص تصمیمات مناسبی اتخاذ و دستورالعمل‌های مربوطه را هر چه سریعتر به بانک‌ها اعلام کنند.

  میرباقری در ادامه افزود: گشت‌های مشترکی را که با اماکن شروع کرده ایم تا زمان ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و صنوفی که رعایت نکنند قطعا پلمب می‌شوند و تا هر زمان که این قانون باشد، واحد بازرسی ما فعال است. مردم نیز می‌توانند با شماره ۳۲۷۲۶۹۱۰ تماس بگیرند و باز بودن اصناف را اطلاع‌رسانی کنند، ما نیز سریعا با اتحادیه مربوط تماس می‌گیریم و با آنها اقدام می‌کنند.

  رییس اتاق اصناف اشکذر گفت: با توجه به اینکه مقرر شده بود مسافران نوروزی به استان یزد و شهرستان اشکذر نیایند و در کل در کشور مسافرتی انجام نشود، ما خدماتی در خصوص مسافرین نخواهیم داشت و تمام رستورانها و مجتمع های بین راهی نیز تا ۱۵ فروردین تعطیل خواهند بود.

  وی ادامه داد: بازرسی‌های ما در خصوص موضوعات مرتبط به کرونا بوده، و طبق دستورالعمل اعلامی بهداشت بر نانوایی‌ها، میوه‌فروشی‌ها، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی نظارت داریم و این کار را ادامه خواهیم داد.
  ایشان در پایان از همشهریان خواست هرگونه گزارش در خصوص ماسک ، الکل و ضد عفونی های تقلبی و گران‌فروشی در این خصوص و دیگر مواد غذایی و بهداشتی را با سامانه ۱۲۴ درمیان بگذارند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/pFn2Z

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *