اشکذر خبر

اخذ پروانه ساخت 2 نیروگاه خورشیدی در شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 49164 | تاریخ انتشار : : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، محمدحسن صباغ زادگان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان درباره اهمیت توجه به محیط‌زیست و هوای پاک در استان از بهره‌گیری از انرژی خورشیدی و کاهش مصرف گازوئیل برای سوخت نیروگاه‌ها خبر داد. وی با اشاره به این‌که در حال حاضر 10 موافقت‌نامه و مجوز با مجموع 590 […]

انرژی-خورشیدی-و-نیروگاه-خورشیدی

به گزارش اشکذر نیوز، محمدحسن صباغ زادگان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان درباره اهمیت توجه به محیط‌زیست و هوای پاک در استان از بهره‌گیری از انرژی خورشیدی و کاهش مصرف گازوئیل برای سوخت نیروگاه‌ها خبر داد.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر 10 موافقت‌نامه و مجوز با مجموع 590 مگاوات انرژی خورشید در نقاط مختلف استان صادرشده است افزود: در شهرستان اشکذر نیز دو شرکت تولید توان سبز و گسترش انرژی نو آتیه مجوز هرکدام 10 مگاوات مجوز احداث دریافت کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین ادامه داد: در حال حاضر در کشور ما نیز تسهیلات خوبی برای تشویق سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و توسعه تولید انرژی‌های تجدید پذیر در نظر گرفته‌شده است.

** 95 درصد سوخت نیروگاه‌های استان از گاز است

وی درباره جایگزینی گاز به‌جای گازوئیل و سوخت‌های آلوده‌کننده در نیروگاه‌ها نیز گفت: در سال 92 مصرف گاز در نیروگاه‌ها 79 درصد بود که در سال 93 به 93 درصد و امسال و تاکنون به 95 درصد رسیده است.

صیاغ زادگان تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشتریان از طریق توسعه و بهره‌برداری بهینه از تأسیسات شبکه برق را در راستای رضایتمندی ذینفعان برشمرد و اضافه کرد: هیچ توسعه‌ای بدون برق امکان‌پذیر نیست ولی معتقدیم با شتاب امروز دنیا نیازمند رشد سیستم‌های نرم‌افزاری و مدیریت مجازی و مدیریت مصرف هستیم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Pr2er

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *