• کد خبر: 35392
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 8 دی 1393 - 10:57
  سرپرست اداره اوقاف وامورخیریه اشكذر در نشست خبري اصحاب رسانه:
  سرپرست اداره اوقاف وامورخیریه اشكذر در نشست خبري اصحاب رسانه از اخذ تعداد 91 سند مالکیت موقوفات شهرستان اشکذر در سال جاری خبر داد.

  به گزارش اشکذر نیوز،نشست خبری سرپرست اداره اوقاف و امورخیریه باحضور خبرنگاران رسانه های جمعی و سایت های خبری در محل این اداره برگزار شد و حجت الاسلام کرمی در این نشست به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

  در ابتدا حجت الاسلام کرمی، به بیان اهم فعالیتها و عملکرد این اداره در دو حوزه کاری موقوفات و بقاع متبرکه پرداخت و احیای موقوفات و اجرای امینانه به نیات واقفین خیراندیش را اصلی ترین وظیفه و اولویت مهم سازمان اوقاف دانست.

  کرمی با اشاره به اخذ تعداد 91 سند مالکیت موقوفات شهرستان اشکذر در سال جاری گفت: در سه سال اخیر تعداد 300 سند مالکیت موقوفات اخذ شده که نسبت به کل سالهای قبل از آن که فقط 130 سند گرفته شده بود، شاهد رشد بی سابقه ای هستیم.

  وی همچنین افزود: در بحث دعاوی حقوقی این اداره با جدیت کامل وارد عمل شده تا حقی از موقوفات تضییع نشود که احکام صادره اخیر در مورد یک مغازه موقوفه در اشکذر به ارزش تقریبی دومیلیارد ریال و یک باغ موقوفه در روستای ارزانک به ارزش یک ونیم میلیارد ریال از اهم آنهاست.

  سرپرست اوقاف اشکذر با اشاره به سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه و تأیید اطلاعات موقوفات و نیات گفت: کار ورود اطلاعات رقبات آنها نیز به زودی آغاز می شود.

  حجت الاسلام کرمی با بیان تشکیل کمیسیون تأیید صلاحیت هیئت امنای اماکن متبرکه عنوان کرد: کار بهینه سازی و تکمیل اعضای هیئت امنای مساجد و امامزادگان در حال پیگیری است و از ابتدای سال 93 تاکنون تعداد19 عدد از حکم آنها صادر شده است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی در مناسبت های مختلف در طول سال در امامزادگان و بقاع متبرکه را در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در تبدیل شدن این اماکن به قطب فرهنگی برشمرد و گفت: در سال جاری 2 مرکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه شهرستان تجهیز شده است که ان شاءا…در هفته وقف افتتاح خواهد شد.

  در ادامه این نشست کرمی با اشاره به پرداخت بیش از 500میلیون ریال اعتبار عمرانی جهت مساجد و حسینیه های شهرستان اضافه کرد: کار های عمرانی حوزه امامزادگان و بقاع متبرکه با نظارت دفتر فنی اوقاف و با کمک های خیرین در بقعه سطان محمودشاه و امامزاده سید حسین(ع) بندرآباد ومسجد ریک رضوانشهربه خوبی در حال انجام است.و همچنین با همت هیات امناء امامزاده مراد با جذب خیرین قرارداد ساخت ضریح وگلدسته های امامزاده مراد اشکذر نیز منعقد شده که امیدواریم تا پایان سال جاری این توفیق نیز حاصل گردد.

  وی اضافه کرد با تلاش و پیگیری هیات امناء مسجد ریگ رضوانشهر یکی از خیرین قرار است با توجه به طرح جامع مسجدریگ ساخت حسینیه جنب مسجد را شروع نماید.

  در پایان این نشست از زحمات 3نفر از خبرنگاران برتر شهرستان در حوزه وقف با اهداء لوح یادبود تقدیر شد.

  DSC03318 DSC03327 DSC03329 DSC03344 DSC03340DSC03342

   

  (روابط عمومی اوقاف شهرستان اشکذر)

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1V3VM

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *