استاندار یزد از تقبل ۲۵۰ میلیارد تومان از سوی خیران و صاحبان صنایع اشکذر برای بهبود زیرساخت‌های آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشکذرخبر؛ مهران فاطمی استاندار یزد در نشست مشترک اعضای مجمع خیران مدرسه ساز اشکذر با اشاره به برگزاری نشست‌هایی با مجمع خیران مدرسه ساز شهرستان‌های اردکان، میبد و یزد، گفت: خیران و صاحبان صنایع شهرستان‌های اردکان ۵۵۰ میلیارد تومان، میبد ۲۲۰ میلیارد تومان و یزد ۷۰۰ میلیارد تومان در زمینه ساخت مدرسه، تکمیل مدارس خیری و نیز تعمیر و تجهیز زیرساخت‌ها متقبل شدند.

فاطمی در ادامه با اشاره به منابع انسانی به عنوان بزرگترین ثروت استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌های مؤید این موضوع، رتبه نخست یزد به لحاظ ضریب نخبگی به جمعیت، در سطح کشور بوده که این مهم، به برکت حوزه آموزش و پرورش است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت نامناسب زیرساخت‌های آموزشی شهرستان اشکذر اشاره و تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای و وجود ۶۵ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام با پیشرفت‌های فیزیکی مختلف، تکمیل و ارتقای زیرساخت‌های آموزش و پرورش صرفا به صورت دولتی ممکن نیست.

فاطمی در ادامه به تبیین لزوم ورود جدی صنایع به حوزه آموزش و پرورش پرداخت و افزود: یکی از وظایف اخلاقی و شرعی و تکلیف قانونی این مجموعه ها تلاش جدی در راستای ارتقای زیرساخت‌های آموزش و پرورش است و باید به این حوزه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

شایان ذکر است؛ در جریان این نشست، صاحبان صنایع و کارآفرینان شهرستان اشکذر ساخت، بازسازی و تجهیز ۱۴ مدرسه، سه نماز خانه، دو سالن و… تقبل کردند که مبلغ آن قریب به ۲۵۰ میلیارد تومان است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/X5yhN