ئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس : ۳۶ میلیارد برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی سه شهرستان یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن اختصاص یافت.

به گزارش اشکذر خبر؛ جوکار در خصوص نتایج بازدید کارگروه فنی عمرانی وزارت ورزش و جوانان از زیرساخت‌های ورزشی و بررسی سرانه ورزشی شهرستان‌های یزد، اشکذر و زارچ گفت: موضوع زیرساخت‌های ورزشی استان، کمبود فضا و پایین بودن سرانه فضای ورزشی بخصوص در شهرستان یزد توسط اعضای این کارگروه مورد بررسی و بازدید قرار گرفت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس با بیان اینکه ۳۶ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های ورزشی در شهرستان‌های یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در نظر گرفته شد، اضافه کرد: بسیاری از سالن‌هایی که امروز به صورت نیمه تمام مانده با تخصیص اعتبار کامل خواهد شد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ وبخش ندوشن افزود: ۲۷ زمین چمن مصنوعی، خارج از اعتبارات در سطح سه شهرستان یزد، اشکذر و زارچ احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اختصاص تجهیزات جهت تکمیل ۱۷ خانه طرح نشاط در سطح روستاها، اظهار داشت: در بخش تجهیزات ورزشی، ۱۰ تشک ورزشی نیز اختصاص یافت.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس همچنین به پیگیری‌ها جهت احداث استادیوم ورزشی ۳۵ هزار نفری در شهرستان یزد اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه استادیوم‌های ورزشی کنونی باعمر بیش از پنجاه سال ساخت است، ساخت این ورزشگاه یکی از نیاز‌های استان به شمار می‌رود تا تیم‌های ورزشی بتوانند ازظرفیت آن برای امادگی حضور در مسابقات استانی وکشوری بهره‌مند شوند.

جوکار اضافه کرد: تکمیل سالن دوومیدانی، استخر بانوان و استخر جانبازان و معلولین در دستور کار قرار گرفته در آینده به سرانجام خواهد رسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اعلام خبر ساخت خانه جوان در شهرستان یزد، گفت: برای تجهیز خانه جوان و شروع پروژه پیست اسب دوانی شهرستان زارچ نیز تخصیص اعتبار صورت گرفت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس به توجه ویژه جهت کمک به هیات‌های ورزشی استان و سه شهرستان یزد، اشکذر و زارچ اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مشکلات مالی هیات‌های ورزشی در استان، ۵ و نیم میلیارد تومان اعتبار جهت کمک به این هیات‌ها در نظر گرفته شد.

وی در پایان گفت: در این سفر توافقاتی انجام گرفت که در جلسه بعدی که با حضور وزیر ورزش و جوانان در تهران به منظور ابلاغ مصوبات برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/EEQj6