اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

اجرای مرحله سوم اصلاح نژاد و خالص‌سازی گوسفند نژاد افشاری به روش لاپاراسکوپ

شناسه خبر : 94962 | تاریخ انتشار : : 24 آبان 1399 - 18:25 | ارسال توسط :

رئیس اداره جهاد کشاورزی دهستان کذاب از استقبال و اعلام حمایت هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر طی بازدید از مجموعه اصلاح نژاد و خالص‌سازی گوسفند نژاد افشاری به روش لاپاراسکوپی در بخش خضرآباد خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر؛ احسان دهستانی رئیس اداره جهاد کشاورزی دهستان کذاب از اجرای مرحله سوم اصلاح نژاد و خالص‌سازی گوسفند نژاد افشاری به روش لاپاراسکوپی در بخش خضرآباد خبر داد.

احسانی در همین رابطه گفت: گوسفند افشاری با خصوصیات سرعت رشد بالا، تولید شیر مناسب، تولید گوشت عالی، پشم مطلوب، سازگاری با آب و هوای مناطق سردسیری، قدرت راهپیمایی بالا در کوهستان، چند قلو زایی و مقاومت در برابر بیماری‌ها، جزو نژادهای داخلی با بازده اقتصادی بالا می‌باشد.

وی گفت: در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی به تازگی در بخش خضرآباد شهرستان اشکذر جوان پرتلاش یزدی با سرمایه گذاری در این بخش مصمم به انجام این کار شده است.

دهستانی اظهار داشت: در سال جهش تولید این جوان با انجام کارهای اصلاح نژادی موفق شده است گوسفند بومی افشاری را خالص‌سازی نمایند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی دهستان کذاب با بیان اینکه تولید از این گله دارای ارزش اقتصادی بالایی میباشد؛ بیان داشت: می‌توان این نژاد را بین گله‌های بومی توزیع و به عنوان اصلاح‌گر دام‌های بومی عمل کند.

وی مرکز تحقیقاتی و اصلاح نژادی استان زنجان به عنوان مهمترین مرکز تحقیقاتی و اصلاح نژادی در کشور نام برد و از استقبال و اعلام حمایت هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر طی بازدید از این مجموعه خبر داد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/uptIO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec