ششمین مرحله از مانور زلزله خانه های هلال به همت خانه هلال غدیر کافی آباد در دبستان شهید نوری شرب‌العین از توابع بخش خضرآباد شهرستان اشکذر اجرا شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر؛ جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با همکاری خانه غدیر کافی آباد مانور آزمایشی زلزله در دبستان شهید نوری شرب‌العین با حضور دانش آموزان این دبستان و اهالی روستای شرب العین در محل آموزشگاه برگزار کرد.

بر این اساس؛ شرکت کنندگان در این مانور آزمایشی زلزله با حضور در کلاس آموزشی مانور شرکت کردند و آموزش های مقدماتی فرا گرفتند.

شایان ذکر است؛ هدف از اجرای مانور را ارتقای آگاهی های عمومی در برخورد با حوادث، بالا بردن سطح پاسخگویی و تاب آوری جوامع محلی، کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و اهالی در مورد زلزله و سایر پدیده های طبیعی بود.

همچنین ارایه آموزش های میدانی، برنامه ریزی در جهت بهره مندی از توان مردمی در ایمن سازی و ارتقای سطح و بینش مردم در برابر برخورد با حوادث و لزوم رعایت نکات ایمنی در قالب طرح جامع امداد و نجات میباشد.

بنابر این گزارش؛ مانورها و رزمایش های میدانی می تواند موجب افزایش سرعت عمل شود که این در مدیریت حوادث و کاهش با ناشی از آنها نقش بسزایی دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Nzhbe