اجتماع بزرگ عاشورائیان در دهمین روز از ماه محرم در فضایی معنوی در مسجد و حسینیه حضرت ابوالفضل روستای کزاب برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ عزاداران هیئات عزادار منطقه کزآب در این مراسم در قالب یک برنامه منسجم همراه با نظم و ترتیب با حضور در مسجد و حسینیه روستای کزآب به سوگواری پرداختند.

 

بر اساس این گزارش؛ هر ساله در ماه محرم و در روز عاشورای حسینی، اجتماع بزرگ عاشوراییان در روستای کزآب برگزار می‌شود که نقش مهمی در زنده نگه داشتن قیام حضرت امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا دارد.

 

این مراسم معنوی امسال با حضور گسترده اقشار مختلف مردم به خصوص نوجوانان ، جوانان و خانواده‌ها بسیار پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار و یاد و خاطره شهدای مظلوم دشت نینوا گرامی داشته شد.

همچنین در این مراسم معنوی که با همکاری هیئات مذهبی و همراهی خوب مردم و مسئولان برگزار شد پذیرایی موکب‌ها از عزاداران به صورت فعال تر از قبل برگزار شد.

 

مشابه این نوع عزاداری باشکوه طی دهه اول ماه محرم در اکثر مناطق وروستاهای مختلف بخش خضرآبادنیز برگزار شد و عزاداران حسینی در رثای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به عزاداری پرداختند و یاد و خاطره رشادت‌ها و جانفشانی های شهدای دشت کربلا گرامی داشتند

برپایی مجالس روضه و سخنرانی سخنرانان مذهبی؛نخل برداری ؛طبخ آش نذری و طبخ و توزیع غذا بین عزاداران از دیگر برنامه‌های دهه اول ماه محرم در دهستان کزآب ؛شهر خضرآباد و دیگر روستاهای این بخش می باشد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/0gkGE