اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

اثر عکاس اشکذری در میان ۵۰ اثر برگزیده کشور

شناسه خبر : 26542 | تاریخ انتشار : : 25 آذر 1392 - 16:46 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز؛جشنواره عکس دو سالانه بسیج در دو مرحله استانی و کشوری برگزار آبان ماه سال جاری برگزار شد و منتخبان استانی در کنار تجلیل در استان به منظور رقابت با منتخبان سایر استان‌های کشور به دبیرخانه مرکزی جشنواره معرفی شدند. به گزارش خبرنگار نسیم صادق، ۱۳۹هنرمند از سراسر استان یزد، با ارسال ۸۰۶ […]

به گزارش اشکذر نیوز؛جشنواره عکس دو سالانه بسیج در دو مرحله استانی و کشوری برگزار آبان ماه سال جاری برگزار شد و منتخبان استانی در کنار تجلیل در استان به منظور رقابت با منتخبان سایر استان‌های کشور به دبیرخانه مرکزی جشنواره معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، ۱۳۹هنرمند از سراسر استان یزد، با ارسال ۸۰۶ اثر به این جشنواره شرکت کردند که نهایتا از این بین، ۳۱ اثر به بخش مسابقه جشنواره یزد ارسال شد.

دبیر دومین جشنواره عکس بسیج استان در گفتگو با خبرنگار نسیم صادق با بیان اینکه از بین ۳۱ اثر راه یافته به بخش مسابقات، ۶ اثر به جشنواره کشوری ارسال شده است افزود: ۶ اثر برتر با موضوعات فعالیت های بسیج و زندگی ایرانی اسلامی به جشنواره کشوری ارسال شد که نهایتا ۴ اثر از استان یزد برای شرکت در این جشنواره پذیرفته شد.

ابوترابی با اشاره به اینکه از بین چهار اثر ارسالی به جشنواره، دو اثر مربوط به فعالیت های بسیج و دو اثر دیگر نیز در حوزه زندگی ایرانی اسلامی است خاطر نشان کرد: از میان این آثار، عکسی از مهدی دهقانی اشکذری با عنوان “عاشورا” که از آتش زدن خیمه های اهل بیت امام حسین(ع) در تعزیه روز عاشورای گرفته شده است به چشم می خورد.

ابوترابی به عنوان یکی از داوران جشنواره کشوری عکس بسیج در توصیف این عکس گفت: مهدی دهقانی این عکس را درست هنگام گشودن آتش بر خیمه ها عکاسی کرده که در عین لطافت وزیبایی، شجاعت این عکاس را نشان می دهد که لحظاتی پس از خلق این اثر ماندگار از خیمه ها جز دود و آتش چیزی باقی نمانده بود.

گفتنی است، دومین دو سالانه سراسری عکس بسیج در دو سطح استانی و سراسری بر گزار می شود که پس از انتشار فراخوان نسبت به ثبت نام و جمع آوری آثار اقدام لازم به عمل آمده و پس از ارسال ۱۳۰۰۰ قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره ها مرحله استانی دوسالانه در سطح استانهای کشور برگزار و برگزیدگان هر بخش معرفی و نمایشگاه استانی آثار برپا گردید.

در ادامه آثار برگزیدگان استانی به دبیرخانه کشوری معرفی و ارسال و پس از ارزیابی و داوری نهایی در هر بخش ۵۰ اثر راه یافته به نمایشگاه کشوری اعلام و معرفی و از ۱۲ تا ۱۶ دی ماه سال جاری  به مدت ۴ روز مرحله نهایی جشنواره کشوری با حضور عکاسان بسیجی منتخب سراسر کشوردر استان کرمان برگزار و برگزیدگان کشوری دو سالانه در آیین اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل خواهند شد.

شایان ذکر است که عکاسان برگزیده در طول مدت اقامتشان در استان کرمان ضمن عکاسی از جاذبه های این استان، در کارگاه های تخصصی عکاسی که زیر نظر اساتید مطرح کشوری می باشد نیز شرکت خواهند کرد.

گفتنی است علاقه مندان به آثار این عکاس، می توانند عکس های این هنرمند  را در وبسایت شخصی وی به آدرس mahdidehghani.ir مشاهده کنند.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/og7Gw

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec