• کد خبر: 88108
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: یکشنبه 29 دی 1398 - 13:44
  + تصاویر
  مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر از اتمام مرمت مجموعه حسینیه ،مسجد و آب انبار حسین آباد در شهرستان اشکذر خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از  روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، مهندس محمود ادیبان ،اظهار کرد: مرمت وبازسازی مجموعه تاریخی حسین آباد رستاق در شهرستان اشکذر در حال پایان است .

  مهندس ادیبان عنوان کرد شروع عملیات بازسازی و مجموعه  تاریخی حسین آباد شامل مسجد ، حسینیه و آب انبار از سال گذشته شروع شد که در مرحله اول ، بازسازی سقف آب نبار،مرمت  بادگیر ، ازاره پای دیوارها ، کاهگل نمای بیرونی ، کاهگل و آجرفرش پشت بام اجرا شد و درمرحله بعدی مرمت ، جمع آوری الحاقات نمای داخلی و غرفه های حسینیه و ازاره چینی و کاهگل بدنه غرفه ها انجام شد .

  وی در ادامه گفت در حال حاضر، بازسازی غرفه های ضلع شمالی بنا  وکاهگل وآجرفرش پشت بام در حال اجرا می باشد که با اجرای این عملیات و با توجه به اینکه این حسینیه ،بنام حسینیه شهدا حسین آباد نامگذاری شده وتمثال و تصاویر شهدای عزیز این روستا در این این مجموعه نصب شده ،این بنا در حال آماده شده جهت برپایی مراسم  و یادواره شهدای روستا می باشد .

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/7K9UA

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *