کانون پرورش فکری کودک و نوجوان اشکذر بیش از یک دهه چشم انتظار بودجه بود تا بتواند لبخند بر لبان هزار و ۵۰۰ کودک بنشاند و بالاخره بعد از ۱۲ سال نوری بر این تاریکی تابید.

به گزارش اشکذرخبر، شهرستان اشکذر به عنوان تنها شهرستان در استان یزد است که کودکان و نوجوانان آن از مرکز کانون پرورش فکری محروم هستند.

عالیه قوامی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در آخرین نشست خبری کانون که در مهر ماه برگزار شد با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه کودک نه تنها هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری بلندمدت است، اظهار داشت: کشورهایی موفق هستند که کودکان آنها در محیط مناسبی رشد کرده باشند و یکی از وظایف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ایجاد فضای مناسب برای رشد و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان ایرانی است.

وی افزود: به جز شهرستان اشکذر، تمامی شهرستان های استان یزد دارای مرکز کانون هستند.

قوامی با اشاره به اینکه ۱۲ سال از کلنگ زنی مرکز کانون اشکذر می گذرد عنوان کرد: زمین این مرکز ۱۲ سال پیش توسط خیر به کانون اهدا شد و کلنگ احداث مرکز کانون همان زمان به زمین زده شد اما بودجه‌های محدود سبب شده این پروژه همچنان نیمه کاره باقی بماند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد ادامه داد: کانون تنها بهره بردار این پروژه است و روند احداث بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

وی بیان کرد: این پروژه اکنون دارای پیشرفت ۸۰ درصدی است و تنها ۴ میلیارد تومان به صورت نقدی برای تکمیل و ۳ میلیارد تومان برای تجهیز نیاز دارد ضمن اینکه کتاب‌های آن از سه سال پیش آماده است و ۱۲ هزار جلد کتاب به نام مرکز اشکذر مهر شده است.

قوامی تاکید کرد: در صورت بهره برداری از مرکز کانون اشکذر حداقل هزار و ۵۰۰ کودک و نوجوان این شهرستان را می توانیم زیر پوشش خدمات فرهنگی، آموزشی، هنری و مهارتی را کانون قرار دهیم.

پیگیری رسانه ها بالاخره جواب داد/ مرکز اشکذر تا پایان سال به بهره برداری می رسد

با توجه به اهمیت بهره برداری از مرکز کانون اشکذر، اصحاب رسانه با انجام دادن رسالت خود بعد از این نشست و تمرکز بر این موضوع مهم صدای بیش از هزار کودک اشکذری شدند.

خبرنگار ما برای پیگیری این موضوع به سراغ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان رفت و عالیه قوامی در این گفتگو با اشاره به اتفاقات افتاده پس از نشست خبری اظهار کرد: پس از نشست خبری جلسه ای با شورای استانداری، فرماندار اشکذر و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه استان تشکیل شد و در این جلسه دستوری مبنی بر تسریع روند ساخت پروژه های نیمه تمام

به ویژه مرکز کانون پرورش فکری اشکذر داده شد.

وی افزود: روز گذشته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از این پروژه بازدید کرد و مقرر شد اداره مسکن و شهرسازی استان از طریق مناقصه پیمانکار پروژه را هر چه سریع تر معرفی کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به اینکه حداقل اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه مرکز اشکذر ۴ میلیارد تومان است بیان کرد: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تا کنون به این پروژه تخصیص یافت و مقرر شد که تا پایان سال جاری مرکز کانون اشکذر به بهره برداری برسد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/RessW