• کد خبر: 23385
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 8 تیر 1392 - 09:14
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد با گراميداشت ياد و خاطره شهيد بهشتي گفت: قوه قضائيه، افتخار و بزرگي و جايگاه فعلي خود را مرهون شهيد بهشتي است.

  آیت الله ناصری

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، آيت‌الله محمدرضا ناصري در خطبه‌هاي اين هفته نمازجمعه يزد با گراميداشت سالروز شهداي هفتم تير به ويژه شهيد بهشتي و دو شهيد استان يزد اظهار داشت: واقعه هفتم تير، توطئه اي براي براندازي نظام بود اما مانند اغلب اقدامات دشمن، واكنش معكوس داشت.

  وي افزود: گرچه ايران اسلامي كه آن روزها نوپا بود، 70 نفر از بزرگان و فرهيختگان خود را از دست داد اما اين حركت، امثال شهيد بهشتي را براي هميشه جاودانه كرد.

  خطيب جمعه يزد با برشمردن برخي از ويژگي‌هاي شهيد بهشتي عنوان كرد: شهيد بهشتي بسيار رئوف و باگذشت بود و حتي حاضر نبود به دشمن او نيز توهين شود و اين بارها و بارها در برخوردهاي ايشان با افراد تندرو مشخص بود.

  ناصري تصريح كرد: شهيد بهشتي با منتقدان خود و افراد تندرو به نحوي برخورد مي كرد كه اغلب آنها جذب حزب جمهوري شدند و به همراه شهيد بهشتي نيز به شهادت رسيدند.

  اعتقاد شهيد بهشتي، حضور مجتهدترين افراد در مسند قضايي كشور بود

  وي تاكيد كرد: شهيد بهشتي روحيه بلند و عالي داشت و خدمات بسياري به جامعه قضايي كرد و معتقد بود؛ دادگستري بايد جايگاه مجتهدترين افراد باشد و هنوز هم لوايحي كه مي نويسند، از دست نوشته هاي شهيد بهشتي است.

  ناصري با اشاره به احساس مسئوليت بسيار بالاي شهيد بهشتي يادآور شد: ايشان با لباس عربي و بدون عبا و عمامه، به دادگستري مي‌آمد و سركشي مي كرد، تا نيمه هاي شب جلسه مي گذاشت و كار مي كرد و لحظه از امور مردم غافل نبود.

  وي تاكيد كرد: اكنون نيز قوه قضائيه ما، جايگاه، افتخار و بزرگي خود را مديون و مرهون آيت الله شهيد دكتر بهشتي است.

  امام جمعه يزد در بخش ديگري از سخنان خود، 11 تيرماه سالروز شهادت آيت الله صدوقي را نيز گرامي داشت و افزود: شهيد صدوقي نيز انسان بزرگ و وارسته و از ياران صديق امام بود و به همين دليل نيز به دست منافقان كور دل در 11 تيرماه سال 1360 و در ماه مبارك رمضان در نمازجمعه به شهادت رسيد.

  شهيد صدوقي خود را موظف به خدمت به تمام مردم ايران مي دانست/ خدماتي كه به يزد محدود نشد

  وي، خدمت به مسلمين، كمك به مردم، حضور در جبهه‌ها، كمكهاي بزرگ به زلزله زده ها در همه نقاط كشور را از مهمترين خدمات آيت الله صدوقي دانست و افزود: شهيد صدوقي تنها در حوزه خود كه استان يزد بود فعاليت نمي كرد، و همه ايران را مي ديد و خود را موظف به خدمت به همه مردم ايران مي دانست.

  ناصري همچنين با اشاره به فرا رسيدن دهه تكريم مساجد اظهار داشت: مساجد بايد آباد شود و اين دهه فرصت مناسبي براي آباد كردن مساجد و تميز و پاكيزه كردن آنهاست.

  وي افزود: در ماه مهماني خدا، خانه خدا بايد نظيف و پاكيزه باشد و مسلمين بايد براي آباداني و نظافت خانه‌هاي خدا بر روي زمين، بسيج شوند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AcKQl

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *