• کد خبر: 24605
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 29 مرداد 1392 - 23:04
  فرماندار یزد :
  فرماندار یزد گفت: آنچه که امروز در مصر می گذرد در روش و راهکار ، مانند واقعه ی 28 مرداد 32 است که استکبار با ایجاد اختلاف بین مذهبیون و مردم انقلابی ، فضای کشور تازه انقلاب کرده ی مصر را ملتهب نمود و از این فضا در راستای تامین اهداف خود بهره برداری می نماید.

  به گزارش اشکذر نیوز، فرماندار یزد به مناسبت فرا رسیدن سالروز کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ در گفتگو با خبرنگار یزد رسا با اشاره به ماهیت استکبار در برخورد با کشورهای اسلامی گفت : استکبار جهانی و در راس آن آمریکا همواره به دنبال تسلط بر ملت های مسلمان است و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند و از هر راهی که بتواند به هدف خود برسد وارد می شود ولی حتی الامکان سعی می کند تا آنجا که می شود بدون جنگ و خونریزی وبا استفاده از مردم ، حکومت ها را در اختیار بگیرد. در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ هم آمریکا با استفاده از شرایط پیش آمده از مشروطیت ، با ایجاد شکاف و اختلاف بین ملی گراها و روحانیون ، مردم را از حکومت جدا کرد و بدون آنکه قاطبه ی مردم متوجه تغییر ماهوی شوند سیستم جدید را پذیرفتند.
  عزیزالله سیفی با اشاره به لزوم عبرت گیری از تاریخ و استفاده ی آن در شرایط حاضر گفت : آنچه که امروز در مصر می گذرد در روش و راهکار ، مانند واقعه ی ۲۸ مرداد ۳۲ است که استکبار با ایجاد اختلاف بین مذهبیون و مردم انقلابی ، فضای کشور تازه انقلاب کرده ی مصر را ملتهب نمود و از این فضا در راستای تامین اهداف خود بهره برداری می نماید.

  با بیان این نکته که در ایران اسلامی دشمن به سد محکم رهبری و مردم برخورد کرده ، گفت : امروز دشمن برای نفوذ و ضربه به انقلاب اسلامی به سد محکم ولایت مطلقه فقیه خورده است و رهبری تمام عیار و آگاهانه ی مقام معظم رهبری و تسلط ایشان بر اوضاع سیاسی منطقه و جهان و پشتیبانی و حضور مردم در عرصه های مختلف ، توطئه های دشمن را نقش بر آب کرده است.
  سیفی به لزوم اتحاد و همبستگی در جامعه نیز اشاره کرد و گفت : تا زمانی که بین آحاد جامعه وحدت و هماهنگی باشد و تبعیت از ولی امر مسلمین نیز برقرار باشد دشمن نخواهد توانست کوچکترین خدشه و صدمه ای به نظام اسلامی وارد کند.
  وی در پایان افزود : تنها حکومت شیعی در دنیا ، نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به لطف خداوند متعال و رهبری داعیانه ی مقام معظم رهبری و هوشیاری و آگاهی مردم و وحدت کلمه ، همواره تلاش های مذبوحانه ی دشمن با شکست روبرو شده است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/baTuB

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *