اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

آنفلوآنزای H1N1 در یزد 7 قربانی گرفت

شناسه خبر : 48446 | تاریخ انتشار : : 16 دی 1394 - 8:57 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، محمدحسین لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه یزد نیز مانند استان‌های دیگر کشور با بیماری آنفلوآنزای H1N1 مواجه شد و این بیماری در یزد نیز شیوع پیدا کرد، اظهار داشت: 107 بیمار مبتلا در مناطق مختلف استان یزد شناسایی و مراقبت‌های ویژه از آنها انجام شد. وی […]

به گزارش اشکذر نیوز، محمدحسین لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه یزد نیز مانند استان‌های دیگر کشور با بیماری آنفلوآنزای H1N1 مواجه شد و این بیماری در یزد نیز شیوع پیدا کرد، اظهار داشت: 107 بیمار مبتلا در مناطق مختلف استان یزد شناسایی و مراقبت‌های ویژه از آنها انجام شد.

وی با بیان اینکه در میان مبتلایان افراد و گروه‌های در معرض خطر نظیر زنان باردار، کودکان زیر پنج سال، سالمندان، بیماران ریوی، قلبی، تنفسی و … حضور داشتند، بیان کرد: افرادی که به دلیل ویروس آنفلوآنزای H1N1 جان خود را از دست دادند، سالمند، دارای بیماری قلبی، تنفسی و ریوی بوده‌اند.

لطفی با بیان اینکه بیماری در این افراد پیشرفت کرده و قابل کنترل نبود، عنوان کرد: بیماران قلبی و تنفسی با بروز این بیماری دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند که در نهایت نیز هفت نفر جان خود را از دست دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر اینکه خطر بروز این بیماری هنوز در استان یزد وجود دارد، تصریح کرد: تا پایان سرمای هوا، ویروس آنفلوآنزای H1N1 می‌تواند خطرساز باشد که امیدواریم مردم به نکات گوشزد شده توسط پزشکان و دستگاه‌های ذیربط در زمینه مقابله با این بیماری و راه‌های پیشگیری از آن، توجه کافی نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی یزد برای مقابله با این بیماری آمادگی کامل دارد، افزود: بیماران شناسایی شده در بیمارستان‌ها تحت مراقبت ویژه قرار گرفته و خدمات تخصصی به آنها ارائه شده است.

لطفی با بیان اینکه قدرت سرایت این بیماری بالاست، تاکید کرد: رعایت نکات بهداشتی و اجتناب افراد مبتلا از حضور در جامعه می‌تواند تا حد زیادی از بروز و گسترش این بیماری در استان یزد جلوگیری کند.

این مسئول خاطر نشان کرد: مردم به محض مشاهده یکی از علائم بیماری شامل تب بالا و بدن درد به سرعت به پزشک مراجعه کرده و برای درمان قبل از گسترش بیماری در بدن اقدام کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/pIsKM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124