• کد خبر: 24417
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 15:41
  گرچه اين روزها هواي يزد از گرما گذشته و به سمت داغي پيش مي رود اما كارشناسان هواشناسي از آغاز موج جديد و شديدتر گرما از امروز در يزد خبر مي دهند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، يزد كه اين روزها در عطش بي آبي مي سوزد، با داغي هوا نيز دست و پنجه نرم مي كند و با اهاليش روزهاي سخت اما شيرين ماه مبارك رمضان را مي گذرانند.

  يزد كه ديروز با استناد به دماسنج هاي هواشناسي به 42 درجه رسيده بود، قرار است از امروز تا اواسط هفته آینده گرمتر شود.

  كارشناسان هواشناسي يزد اعلام كرده اند: دماي هواي استان يزد طي روزهاي آينده از 45 درجه سانتيگراد نيز فراتر خواهد رفت.

  گرچه بسياري از مردم و دماسنج هاي خانگي در ظهرهاي گرم تابستان خبر از عبور دماي هوا از 46 درجه مي دهند اما اگر به هواشناسي يزد نيز بسنده شود، 45 درجه دمايي بسيار بالا خواهد بود و به طور قطع لازم است مردم تدابير ويژه اي براي پيشگيري از مشكلات احتمالي بيانديشند.

  يزد كه ديروز بعد از اهواز، دومين شهر گرم كشور بود، طي روزهاي آينده به طور قطع با مشكلات بيشتري روبرو مي شود و لازم است اطلاع رساني ها بيشتر به سمت پيشگيري از مشكلاتي نظير گرمازدگي باشد.

  كمبود آب نيز در اين استان بحران گرما را بيش از پيش جلوه گر مي كند و از آنجا كه مردم بسياري از نقاط يزد، با جيره بندي آب و قطعي آن مواجه هستند، به طور قطع روزهاي سختي در پيش خواهد بود.

  بسياري از مردم روزهاي پاياني هفته را در مناطق كوهستاني استان سپري مي كنند و اين تنها راه گريز از گرماي طاقت فرساست.

  مردم در برخي شهرستانها نظير بافق نيز مشكلات بيشتري دارند زيرا بر اساس پيش بيني ها، دماي هوا در بافق از همه نقاط استان گرمتر خواهد بود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/dzgfE

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *