مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر از آغاز عملیات احداث خانه عالم در روستای تقویه خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر با اشاره به آغاز عملیات احداث خانه عالم در روستای تقویه از توابع بخش خضرآباد شهرستان اشکذر گفت:‌ وجود خانه عالم شرایط استقرار مبلغین دینی را تسهیل می کند و این امر در ترویج فرهنگ و نشر معارف دینی تاثیرگذار است.

پورقیومی افزود: در راستای زمینه سازی لازم برای ترویج و احیای ارزش‌های اسلامی و الهی و نیز تقویت مبانی اعتقادی و آموزه‌های دینی در بین اقشار مختلف جامعه، عملیات احداث خانه عالم در روستای تقویه آغاز شد.
وی تصریح کرد: استمرار حضور روحانی و کارشناس دینی در این روستا از جمله مطالبات مهم مردمی تقویه است که این امر نشان دهنده تدین مردمان این خطه است و آنها علاوه بر مسائل مادی و عمرانی به مقوله معنوی و ترویج فرهنگ دینی نیز تاکید دارند.
وی خاطرنشان کرد: پروژه احداث خانه عالم روستای تقویه در قطعه زمینی با زیر بنای حداقل پنجاه متر مربع و با اعتبار اولیه هفتصد میلیون ریال تخصیص یافته از سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر آغاز گردیده و تاکنون با مساعدت های خیرین و پیگیری های اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گفته حجت الاسلام پورقیومی در حال حاضر روستاهای شرب العین، اتابک، کافی آباد، دولاب و خمسیان از توابع بخش خضرآباد و نیز روستاهای شمسی، همت آباد، بندرآباد و شرف آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان اشکذر از نعمت خانه عالم بهره مندند و به زودی شاهد افتتاح خانه عالم در شهرخضرآباد خواهیم بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/pYKQl