• کد خبر: 91598
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 16:49
  شهردار اشکذر خبر داد
  شهردار اشکذر: تخلف به صورت خواسته یا ناخواسته ممکن است در مراحل ساخت به وجود آید که پلیس ساختمان با گشت‌های ویژه در مناطق مختلف شهر بر روند قانونی ساخت و سازها و مفاد پروانه ساختمانی نظارت می‌کند.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی شهرداری اشکذر، مهدی جعفری پور شهردار اشکذر با اشاره به اهمیت برخورد با تخلفات ساختمانی در سطح شهر و تشدید نظارت بر این موضوع؛ گفت: از ابتدای سال جاری پلیس ساختمان در شهرداری اشکذر فعالیت خود را آغاز نموده است.

  جعفری پور با بیان اینکه با راه اندازی پلیس ساختمان کنترل از ساخت و سازهای خلاف قانون و بدون مجوز در سطح شهر ممانعت بعمل خواهد آمد؛ افزود: هدف از فعالیت پلیس ساختمان این است که شهروندان قبل از شروع هر گونه فعالیتی در حوزه ساخت و ساز، برای دریافت مجوزهای لازم در مسیر قانونی اقدام کنند.

  وی عنوان کرد: در حال حاضر پرونده های زیادی در زمینه ساخت و ساز بدون مجوز تشکیل شده و برای رسیدگی به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ارجاع داده شده که امید داریم با راه اندازی پلیس ساختمان ساخت و سازهای بدون مجوز و خلاف قوانین شهرداری در سطح شهر اشکذر به حداقل برسد.

  شهردار اشکذر در ادامه افزود: تخلف به صورت خواسته یا ناخواسته ممکن است در مراحل ساخت به وجود آید که پلیس ساختمان با گشت‌های ویژه در مناطق مختلف شهر بر روند قانونی ساخت و سازها و مفاد پروانه ساختمانی نظارت می‌کند. یادآور میشود برخورد با سد کنندگان معابر شهر و پیاده روها، تخلیه نخاله های ساختمانی، تخریب آسفالت و سنگ فرش معابر، گودبرداریهای غیر اصولی و… از وظایف دیگر پلیس ساختمان می باشد. در مواردی که متخلفین به تذکرات پلیس ساختمان ترتیب اثر ندهند با هماهنگی نیروهای انتظامی نسبت به تنظیم صورتمجلس و ارسال پرونده به مراجع قضایی و شبه قضایی اقدام می گردد.

  وی خاطرنشان کرد؛ از شهروندان عزیز درخواست داریم تا همکاری لازم را با عوامل پلیس ساختمان شهرداری معمول دارند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MUifK

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *