• کد خبر: 21393
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 10:38
  کارشناس زراعت وباغبانی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان یزد
  کارشناس زراعت وباغبانی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان یزد متوسط عملکرد گل محمدی در شهرستان یزد را حدود ۵ تن در هکتار دانست و افزود: سطح زیر کشت گل محمدی به صورت پراکنده در شهرستان یزد ۲٫۵ هکتار است.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از یزد رسا، سید اسماعیل سجادی پور کارشناس زراعت وباغبانی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان یزد گفت: با توجه به اینکه سطح زیر کشت گل محمدی به صورت پراکنده ۲٫۵ هکتار است زمان مناسب برداشت گل محمدی را در این شهرستان اردیبهشت و خردادماه در ساعات ابتدایی روز و قبل از طلوع خورشید دانست.

  وی در ادامه متوسط میزان برداشت گل محمدی در شهرستان یزد را حدود ۵ تن در هکتار دانست وبه کشاورزان عزیز توصیه کرد گل ها را پس از برداشت بلافاصله به دستگاه های استخراج اسانس منتقل کرده و در صورت طولانی بودن مسافت از کامیون های سردخانه دار استفاده کنند.

  سجادی پور در مورد زمان برداشت گل محمدی گفت : برداشت گل ها در صبح زود سببب می شود تامیزان اسانس و روغن های فرار به بالاترین حد خود برسد.
  وی به کسانی که قصد کشت این گیاه را دارند توصیه کرد بافت خاک مناسب برای رشد گیاه، خاک حاصلخیز لومی شنی تا لومی رسی با زهکشی خوب است این گیاه به خشکی و فواصل زیاد آبیاری مقاوم است اما در دوره رشد رویشی وگلدهی به آب کافی با فواصل ۴-۶ روز نیاز دارد.
  نیازهای اصلی غذایی :۱۵:۱۰:۱۰:۷ از کودهای ازته ؛فسفره،سولفوره و پتاسیم تا ۵۰۰ کیلو گرم در هکتار کود اوره به صورت سرک در اوایل فروردین استفاده شود

  سجادی پور مراقبت های ویژه در زمان داشت بویژه هرس به موقع را موجب افزایش گلدهی دانست و گفت شاخه های بیمار باید جهت جلوگیری از گسترش بیماری هرس شوند و هرگز در زمان گلدهی از سموم شیمیایی استفاده نشود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/bWNoH

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *