رئیس جهاد کشاورزی دهستان کذاب گفت: کشاورزان خضرآبادی از سطح دو هکتار از مزارع حاصل خیز خود ۲۰ تن نخودفرنگی برداشت می‌کنند.

به گزارش اشکذر خبر؛ دهستانی رئیس جهاد کشاورزی دهستان کذاب با بیان اینکه کشاورزان خضرآبادی از سطح دو هکتار از مزارع حاصلخیز خود ۲۰ تن نخودفرنگی برداشت می‌کنند؛ گفت: دو هکتار از اراضی حاصل خیز بخش خضرآباد به کاشت نخودفرنگی اختصاص دارد که از هر هکتار ۱۰ تن و در مجموع افزون بر ۲۰ تن نخودفرنگی برداشت می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی دهستان کذاب افزود: بیشترین سطح زیر کشت این محصول در بخش خضرآباد برای روستاهای هامانه، کذاب و بامکان می باشد.

وی ادامه داد: نخودفرنگی‌های تولیدی این بخش علاوه بر مصرف در مناطق مختلف شهرستان اشکذر به مرکز استان یزد نیز فرستاده می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی دهستان کذاب گفت: زمان کاشت نخود فرنگی در فصل سرد زمستان و برداشت آن از اواسط اردیبهشت شروع و به مدت یک ماه ادامه دارد.

شایان ذکر است؛ نخودفرنگی های تولیدی این منطقه ارگانیک می باشد و در پروسه کاشت تا برداشت از سم و کود های شیمیایی استفاده نمی شود.

همچنین نخود فرنگی به لحاظ کاشت در فصل زمستان و برداشت در اوایل بهار نسبت به دیگر محصولات مصرف آب کمتری دارد و در مناطق کم آب برای کاشت آن سفارش می شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mNnkd