• کد خبر: 39257
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 22 فروردین 1394 - 23:25
  معاون حقوقی موقوفات و اراضی آستان قدس رضوی:
  معاون حقوقی موقوفات و اراضی آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی در 12 استان کشور بیش از 300 هزار مستاجر دارد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد محسنی، ظهر امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه «در پرتو خورشید» در کتابخانه وزیری یزد اظهار داشت: در 12 استان کشور، موقوفات مرتبط با امام رضا (ع) وجود دارد که بیشترین موقوفات مربوط به استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی است اما در دیگر استان‌ها نظیر یزد نیز موقوفات امام رضا (ع) وجود دارد.

  وی یادآور شد: یک هزا‌ر و 335 وقف‌نامه در آستان قدس رضوی وجود دارد که تمامی این وقف‌نامه‌ها بازخوانی شده و همه آنها در راستای اجرای نیات واقفان در حال بهره‌برداری هستند.

  محسنی ادامه داد: بخش قابل توجهی از اراضی خدمات شهری مشهد نیز متعلق به آستان قدس رضوی است که این میزان شامل 43.5 درصد اراضی در حوزه خدمات شهری و شامل 13هزار هکتار است.

  معاون حقوقی موقوفات و اراضی آستان قدس رضوی با بیان اینکه 25 سرفصل برای دسته‌بندی نیات و مصارف موقوفات در آستان قدس رضوی تدوین شده است، عنوان کرد: تلاش شبانه‌روزی برای تحقق نیات واقفان صورت می‌گیرد.

  وی، حق روشنایی حرم مطهر امام رضا (ع)، حق سوخت، حق نظافت حرم مطهر رضوی، ایجاد دارالشفاء، وقف خادمان حرم رضوی و … را از جمله وقف‌های انجام شده برای امام رضا (ع) و آستان قدس رضوی دانست.

  محسنی تاکید کرد: تمامی حساب‌ها، درآمدها و هزینه‌های موقوفات مشخص است و کلیه درآمدهای موقوفی با عنوان بودجه موقوفاتی دسته‌بندی می‌‌شوند و هر یک به طور جداگانه در راستای نیات واقفان هزینه می‌شوند.

  به گزارش فارس، نمایشگاه در پرتو خورشید امروز با حضور برخی مسئولان آستان قدس رضوی و مسئولان شهرستان یزد همچنین با حضور اصحاب رسانه یزد در کتابخانه وزیری گشایش یافت.

  این نمایشگاه که در آن تصاویری از فعالیت‌های عمرانی و تغییرات انجام شده در حرم رضوی ظرف 33 سال گذشته به نمایش گذاشته شده است، از امروز تا 27 فروردین ماه در ساعات صبح و عصر برای بازدید عموم علاقمندان دایر خواهد بود.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Vkhee

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *