• کد خبر: 93306
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 11:38
  عملیات مرمت آب انبار آخوند در فیروزآباد که در دستور کار مرمت و بازسازی اضطراری قرار گرفته بود؛ در حال حاضر به پایان رسیده است.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی ادراه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر؛ مسئول میراث فرهنگی شهرستان اشکذر اظهار نمود: عملیات مرمت آب انبار آخوند در فیروزآباد که در دستور کار مرمت و بازسازی اضطراری قرار گرفته بود؛ در حال حاضر به پایان رسیده است.

  وی تشریح نمود: عملیات مرمتی آب انبار آخوند، شامل اصلاح و جدول گذاری جوی آب کنارگذر آب انبار، محوطه سازی پیرامون آب انبار، آواربرداری و جمع آوری قسمتهای فروریخته، شفته ریزی پی ها، اجرای ستون و دیوارها، کاهگل و آجر فرش سقف دشتبان خانه، اجرا و بازسازی سقف فروریخته آب انبار با مصالح کاملا سنتی انجام شد.

  رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اشکذر در ادامه بیان داشت: این آب انبار به صورت دستی بوده که در کشتخوان فیروزآباد و در مجاورت دشتبان خانه ای بنا شده است که طی بارندگی های سالهای قبل و به دلیل عایق نبودن مسیر جوی آب کشاورزی جنب آب انبار و رسیدن رطوبت به پی ها؛ قسمتی از دیوار و کل سقف آب انبار ریزش کرده بود که عملیات بازسازی و مرمت این بنا با مصالح سنتی آغاز شد و مرمت و بازسازی آن به پایان رسید.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9TmQ1

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *