اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در بندرآباد برگزار شد

شناسه خبر : 96652 | تاریخ انتشار : : 17 بهمن 1399 - 18:00 | ارسال توسط :

خطیب جمعه رستاق با اشاره به اینکه ایمان و استقامت مردم و ملت بزرگ ایران در راه امام و انقلاب باعث شد تا این انقلاب شکوهمند بر پای خود بایستد و دشمن را ناکام سازد؛ از دسیسه های خارجی و آفت های درونی به عنوان خطراتی که انقلاب و نظام اسلامی را تهدید می کند؛ نام برد.

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه منطقه رستاق در میعادگاه نماز جمعه بندرآباد به امامت حجه الاسلام دلاوری برگزار شد.

دلاوری در خطبه اول با اشاره به آیه ۷۰ سوره مبارکه اسراء گفت: کرامت و شخصیت یکی از نعمت های الهی به انسان است و باید شخصیت و کرامت هم نوعان خود را حفظ کنیم تا شخصیت و کرامت خودمان نیز محفوظ بماند.

خطیب جمعه رستاق با بیان حدیث شریفی از امام صادق علیه السلام گفت: اگر ما بخواهیم طبق فرمایش آن حضرت جز بندگان صالح و مخلص پروردگار باشیم باید به کرامت و شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و طبق دستور امام صادق علیه السلام ، شش کار را در رفتار خود با دیگران در نظر بگیریم که عبارت اند از: بزرگ شمردن دوستان، احترام آنها را نگه داشتن، دوری از پرخاشگری نسبت به یکدیگر، ضرر نرساندن به هم ، حسادت نورزیدن و از بخل و تنگ نظری هم دوری کنیم.

وی در خطبه دوم ضمن گرامیداشت یاد امام خمینی ره و شهداء و تبریک فرا رسیدن ۲۲ بهمن ماه و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران؛ بیان کرد: دشمنان و استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جنایتکار با کمک عناصر نفوذی خود در طول این ۴۲ سال با تمام ابزار و توان خود از جنگ تحمیلی گرفته تا جنگ اقتصادی و روانی علیه انقلاب اسلامی وارد میدان شدند تا این انقلاب و نظام اسلامی را از مسیر خود منحرف سازند.

دلاوری با اشاره به اینکه ایمان و استقامت مردم و ملت بزرگ ایران در راه امام و انقلاب باعث شد تا این انقلاب شکوهمند بر پای خود بایستد و دشمن را ناکام سازد اظهار داشت: امروز دو خطر دسیسه های خارجی و آفت های درونی؛ انقلاب و نظام اسلامی را تهدید می کند که باید همه مواظب باشیم.

وی در ادامه گفت: تطهیر نظام آلوده و کثیف پهلوی و برجسته سازی خدمات ناچیز آن دوران سیاه و ناکارآمد جلوه دادن و سیاه نمایی و کوچک نشان دادن و تحقیر کردن خدمات بسیار زیاد ۴۲ ساله نظام اسلامی ، کاری است که امروز دشمن خارجی با کمک عوامل نفوذی خود انجام می دهد.

خطیب جمعه رستاق اظهار داشت: از آفات درونی که باعث تخریب و انحراف انقلاب است، گسترش تبعیض و بی عدالتی و فاصله طبقاتی است و همچنین تغییر در سبک زندگی مردم و مسئولین که از زندگی دینی و اسلامی به زندگی غربی روی آورند و تجمل گرایی و اشرافی گری در جامعه بویژه در بین مسئولین نظام رواج پیدا کند.

وی در همین رابطه اضافه نمود: کم رنگ شدن اخلاق و معنویت در بین مردم و بویژه در بین مسئولین از دیگر آفاتی است که باعث دور شدن از مسیر انقلاب اسلامی است.

دلاوری بیان کرد: اگر دروغ و تهمت به راحتی در بین افراد جامعه و بطور خاص بین مسئولین رواج یابد و جامعه اسلامی به جای خدمت به مردم و به فکر هم بودن ،به دنبال رباخواری و رانت خواری و احتکار و کم فروشی پیش رود؛ تهدیدی بزرگ است که باید مواظب بود انقلاب اسلامی را از مسیر خود دور نکند و همه باید بدانیم در واقع تهدیدات اصلی همین امور است وگرنه تهدید آمریکا همانطور که امامین انقلاب فرمودند راهی به جایی ندارد و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LRMKk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec