• Sabat


 • کد خبر: 65400
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
  کارشناس مدیریت بحران استان یزد گفت: 906 هکتار از سطح باغات شهرستان اشکذر در معرض تهدید آفت مگس میوه مدیترانه ای است که این مهم باید مورد توجه مسوولان مربوطه قرار گیرد و در این راستا اقدامات لازم صورت گیرد.

  به گزارش اشکذر خبر ، احمد آخوندی در نشست مدیریت بحران شهرستان اشکذر اظهار کرد: طبق پیش بینی صورت گرفته در صورت خسارت ۵۰ درصدی این آفت تنها ۳۱ میلیارد تومان به باغات انار سطح استان خسارت وارد می شود.
  وی افزود: آفت مگس میوه مدیترانه ای طغیانی است که در سال گذشته شهرستان های اشکذر ، تفت ، مهریز و بخشی از عقدا را درگیر خود کرده بود که امسال با هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد در مرحله اول در صورت مشاهده کانون کوبی و نیز جمع آوری میوه ها صورت گیرد .
  آخوندی خاطر نشان کرد: می توان در صورت انجام اقدامات به موقع در راه مبارزه با این آفت از ایجاد خسارت به درختان انار که یک محصول استراتژیک استان است جلوگیری کرد.
  وی یاد آور شد: باید تمام دستگاه های اجرایی استان کمک نمایند تا اینکه مدیریت جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی در این امر بتواند در زمینه مقابله اقدام های لازم را انجام دهد.
  کارشناس مدیریت بحران استان یزد تصریح نمود : یکی از مشکلاتی که هر ساله مدیریت بحران استان و شهرستان ها درگیر آن هستند منازلی که در اثر سانحه دچار خسارت می شوند که درقانون کشور هیچ راهی برای تامین اعتبار بلاعوض در این خصوص دیده نشده است .
  وی افزود: در راه جبران خسارت ناشی از حوادث مسکونی و تجاری از سوی وزیر کشور بحث فراگیر نمودن بیمه حوادث به استانداری ، فرمانداری و بخشداری ها ابلاغ شد.
  آخوندی اظهار داشت: در استان یزد در این خصوص بین شرکتهای بیمه مناقضه ای صورت گرفت که در نهایت بیمه معلم با کمترین مبلغ این تعهد را پذیرفت که بیمه حوادث مسکونی و تجاری استان را انجام دهد.
  وی یاد آور شد: شهرستان اشکذر در زمینه فراگیر نمودن بیمه حوادث خصوصا در بخش رستاق بسیار خوب عمل نموده است که امید است با همت مردم و مسوولان در آینده نزدیک شاهد پوشش فراگیر تر آن در سطح شهرستان باشیم .
  کارشناس مدیریت بحران استان یزد خاطر نشان کرد: بنابر اعلام هواشناسی استان یزد تا ۱۵ مرداد دمایی بین ۳۸ تا ۴۱ درجه خواهد داشت که در این راستا باید مدیران آب و فاضلاب استان تلاش نمایند تا بتوان در مدیریت این بحران با کمترین خسارت عبور کرد.
  وی افزود: ۵/۱ درجه امسال نسبت به میانگین بلند مدت استان تابستان گرم تری خواهیم داشت که این خود می تواند به محصولات کشاورزی به علت کم آبی و شدت گرما خسارت زیادی وارد نماید.
  آخوندی تصریح کرد: میانگین بارندگی استان در سال ۹۵ ـ ۹۴، ۵۷ میلی متر بوده است که این مقدار در سال جاری به ۶۵ میلی متر رسیده است .
  وی افزود: همچنین میانگین بارندگی در شهرستان اشکذر در سال گذشته ۵۱ میلی متر بوده است که در سال جاری این مقدار به ۵۰ میلی متر رسیده است که کاهش بارندگی را نشان می دهد.
  محمد علی شاه حسینی فرماندار اشکذر با بیان اینکه در سال جاری توزیع اعتبارات صددرصد شهرستانی است گفت : اعتباری که در سال جاری برای شهرستان اشکذر در نظر گرفته شده است ۱۴ میلیارد تومان است .
  وی ضمن تاکید بر اینکع دستگاه های اجرایی باید در جهت پیگیری و اجرایی شدن مصوبات نشست ها و نیز ارائه گزارش به فرمانداری اقدام لازم را انجام دهند اظهار کرد: آنچه در توزیع اعتبارات شهرستان بین دستگاه های اجرایی مد نظر قرار می گیرد دقت و اهمیت دستگاه ها به مصوبات نشست ها و موارد اجرایی که در نشست ها به آن تاکید می شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/3y42B

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *