• Telegram


 • کد خبر: 54567
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
  استاندار یزد گفت: همزمان با هفته دولت، 475 طرح با چهار هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی مستقیم سه هزار نفر در این استان راه اندازی می شود.

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از ایرنا، سیدمحمد میرمحمدی، عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرحها از سوی بخش های دولتی و خصوصی، آماده شده اظهار کرد: ۳۳۶ مورد از این طرحها دولتی است که شامل ۲۷۹ طرح استانی و ۶۷ طرح ملی با ۳هزار و ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار است .
  وی افزود: ۱۳طرح صنعتی و معدنی با هزار و ۲۴۰میلیارد ریال اعتبار از سوی بخش خصوصی ، ۱۱۵طرح مخابراتی با ۱۰۵میلیارد ریال و ۱۱طرح در بخش ساماندهی اتباع خارجی با ۵۰میلیارد ریال طی این هفته به بهره برداری می رسد.
  استاندار یزد ادامه داد: همچنین ۵۲طرح با سرمایه گذاری ۷۳۸میلیارد ریال کلنگ زنی می شود که امیدواریم با همت همه بخش ها با موفقیت به نتیجه برسد.
  نماینده عالی دولت در استان یزد در ادامه گفت: تامین آب شرب و مدیریت مصرف آب کشاورزی ، گردشگری ، بهره برداری از صنایع هایتک و در مجموع هشت مورد، هدف گذاری ما بود که عملکرد آن با جزئیات در قالب یک کتاب منتشر شده است.
  میرمحمدی اضافه کرد: درباره طرحهای این حوزه اقدام های متعددی بویژه در کاهش مصرف آب کشاورزی و فرهنگ سازی در صرفه جویی آب انجام شده و تاکنون موجب تعدیل و صرفه جویی ۵۰۰هزار مترمکعبی آب بویژه در سفره های زیرزمینی شده است.
  وی شاخص ترین اقدام های دولت تدبیر و امید در استان یزد را تصویب خط دوم انتقال آب ، تصویب منطقه ویژه و کمربند سبز از سمت دروازه قرآن اعلام کرد.
  رئیس کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد درباره اقدام های مرتبط با واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل گفت: گزارش های اولیه حاکی از تعطیلی هزار و پنج واحد بود ولی بعد از تشکیل یک گروه بازرسی مشخص شد ۷۰درصد این واحدها قبل از سال ۹۲تعطیل شده بودند.
  میرمحمدی با بیان اینکه برای رفع مشکل آمار مقرر شده سایتی برای درج مشخصات واحدهای تولیدی فعال شود افزود: هزار و ۸۱۵ واحد در سایت بهین یاب وزارت صنعت ثبت نام کردند که هزار و ۲۰۰مورد آن پذیرفته و ۸۱۰مورد آن در کارگروه رفع موانع تولید بررسی شد.
  وی ادامه داد: این تعداد به بانک ها معرفی شدند که تاکنون ۴۸واحد آن ۵۲۰میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
  این مسئول خاطرنشان کرد: در مجموع ۴هزار و ۶۰۰میلیارد ریال برای واحدهای دارای مشکل در کارگروه تسهیل درنظر گرفته شده و این در حالیست که اعلام کرده ایم ۸هزار و ۱۰۰میلیارد ریال نیاز داریم .
  وی درباره وضعیت اشتغال نیز گفت : در سال ۹۳ برای بیش از ۱۵هزار نفر و در سال ۹۴هم برای ۱۰هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
  استاندار یزد درباره آینده اقتصاد کشور و استان تصریح کرد: آمارهای چهار ماه ابتدایی امسال و نشانه های آن بیانگر عبور از رکود و قدم گذاشتن در مسیر رشد رشد اقتصادی است .
  میرمحمدی اضافه کرد: در سطح استان نیز موارد اقتصادی همچون رشد ۸درصدی حمل و نقل ، رشد ۴درصدی صادرات و کاهش ۱۹درصدی واردات بیانگر همین رشد اقتصادی است.
  وی درباره مسائل مرتبط با محیط زیست هم گفت: با فعالیت هایی که انجام شده آلودگی صنایع و واحدهای آلاینده استان در طول ۲سال گذشته ۵۰درصد کاهش یافته است.
  استاندار یزد تصریح کرد: بودجه ای نیز درخصوص طرح مشارکت محیط زیست در سفر کاروان تدبیر و امید مصوب شده که امیدواریم بعد از سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری اختصاص یابد.
  در پایان از پوستر هفته دولت و کتاب ارمغان تدبیر درباره دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان و مقایسه آن با دوره قبل از آن از شهریور ۱۳۹۲ تا شهریور ۱۳۹۴ پرداخته است، نیز در حضور خبرنگاران رونمایی شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/CxCYO

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *