• yazdtci


 • کد خبر: 80182
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
  دبیر ستاد خدمات سفر یزد گفت: 400 جشن نوروزی در استان یزد برگزار می‌شود.

  یزدبه گزارش ایسنا، مصطفی فاطمی در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر استان با بیان این که ظرفیت اسکان روزانه یزد در ایام نوروز ۱۱۳ هزار نفر است،‌ اظهار کرد: این آمار در سال گذشته ۹۴ هزار نفر بوده است.

  وی افزود:‌ طبق بررسی‌های انجام شده ظرفیت اسکان روزانه استان یزد در هتل‌ها سه هزار و ۷۷۹ نفر،‌ مهمان‌پذیر ۵۷۹ نفر،‌ هتل آپارتمان‌ها ۹۰ نفر، بوم گردی‌ها یک هزار و ۷۰۶ نفر،‌ کمپ‌های گردشگری ۲۸۰ نفر و ظرفیت اسکان نوروزی مجتمع‌های گردشگری استان یزد، روزانه ۱۴۰ نفر است.

  مدیرکل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: ‌خانه‌های مسافر استان دارای ۱۱ هزار نفر و مهمانسراهای ادارات و خوابگاه‌های دانشجویی برای ۲۵ هزار نفر ظرفیت اسکان روزانه در عید نوروز ۹۸ دارند.

  فاطمی با بیان اینکه حدود ۳۰۰۰ خانه مسافر مجاز و غیرمجاز در سطح استان یزد وجود دارد،‌ تصریح کرد: در پارکها و کمپ‌های شهرداری یزد، امکان اسکان برای ۴۰ هزار نفر مسافر وجود دارد.

  این مسئول، تأمین مکان اقامتی در مدارس برای ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر را از جمله اقدامات انجام شده توسط ستاد خدمات سفر استان یزد دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه طی ۶ سال گذشته یکبار مجبور به تأمین اسکان اضطراری برای مسافران نوروزی در یزد شدیم، تدابیر لازم برای تأمین این مهم در عید نوروز ۹۸ در استان یزد انجام شده است.

  دبیر ستاد خدمات سفر استان یزد با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در یک هفته اول فروردین ماه ۹۸ با حجم بالای مسافران نوروزی مواجه شویم،‌ خاطرنشان کرد:‌ پایگاه ثبت‌نام خانه‌های مسافر در میدان آزادی یزد دایر شده است.

  وی با اعلام شماره ۰۳۵۳۶۲۲۲۱۰۱ برای کمک به کسانی که تمایل به رزرو اقامتگاه دارند، افزود: مالکینی که اتاق خالی و یا خانه بدون استفاده دارند می‌توانند در صورت تمایل با شماره اعلام شده تماس گرفته و در لیست رزو خانه‌های اضطراری مسافر یزد در نوروز امسال قرار گیرند.

  مدیرکل میراث فرهنگی یزد با بیان این که امسال ۳۰ موزه فعال برای بازدید عموم در سطح استان دایر است،‌ گفت:‌

  فاطمی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های فرهنگی انجام شده ویژه نوروز ۹۸ در استان یزد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال ۴۰۰ مورد جشن نوروزی در یزد برگزار می‌شود.

  وی با بیان این که تم زیباسازی یزد در سال ۹۸ را نساجی دانست و بیان کرد: دوم فرودین ماه ۹۸ به عنوان روز اردکان، سوم روز میبد،‌ چهارم روز ابرکوه،‌پنجم روز اشکذر،‌ ششم روز بافق،‌ هفتم روز شهرستان‌های بهاباد و خاتم،‌ هشتم روز تفت،‌ نهم روز مهریز و ۱۰ فروردین ماه ۹۸ روز یزد نامگذاری شده است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/6uCbb

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *