• Sabat


 • کد خبر: 19679
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۱

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازمهر،حجت‌الاسلام علی دره زرشکی در گفتگو بااین خبرگزاری اظهار داشت: طرح سفیران فاطمی با همکاری طلبه هایی از قم در قالب شش گروه در روستاها و مدارس استان یزد به اجرا درآمده است.

  وی عنوان کرد: در این طرح موضوعات احیای فاطمیه، سیره و ابعاد زندگانی حضرت زهرا(س)، فلسفه احکام خطبه فدکیه، آرامش در خطبه فدکیه مورد بررسی قرار گرفته است.

  دره زرشکی با اشاره به دلیل انتخاب روستاها برای اجرای این طرح بیان کرد: روستاها به دلیل بعد مسافتی از شهرستان‌ها و کمبود مبلغان، انتخاب شده‌اند و در این روستاها، اعضای گروه سفیران فاطمی با کمک دهیاران و فضایی که برای فعالیت آنها در نظر گرفته شده است، به تشریح ابعاد مختلف سیره و زندگانی حضرت زهرا (س) و جلوگیری از شبهات در مورد شهادت حضرت زهرا در قالب منبر و عزاداری، مداحی و تبلیغ می‌پردازند.

  وی یادآور شد: گروه سفیران فاطمی علاوه بر تبلیغ فرهنگ فاطمی، به خانه‌های روستائیان سرکشی کرده و از نزدیک، مشکلات و نیازهای روستائیان را جویا خواهند شد.

  سرپرست گروه سفیران فاطمی در یزد گفت: با همکاری آموزش و پرورش استان یزد دو همایش در ارتباط با خطبه حضرت زهرا (س) و مسائل فدک و شهادت ایشان برای دبیران و دانش آموزان برگزار شد و در سطح مدارس استان این گروه فرهنگ فاطمی و دفاع ایشان از ولایت را برای دانش آموزان تبین خواهند کرد.

  دره زرشکی با اشاره به گسترش فرهنگ فاطمی و تاثیر آن بر جنگ نرم دشمن اظهار داشت: حضرت زهرا(س) برای دفاع از ولایت شهید شدند و برای این امر خطبه مهم و آتشینی ایراد کردند که دشمن را از ریشه سست کرد و با توجه به گسترش جنگ فرهنگی دشمن می توان از ابعاد فرهنگی و سیاسی آن حضرت بهره برد چرا که در جنگ نرم دشمن و حربه فرهنگی او تاثیر گذار است.

  وی اهداف مهم طرح فرهنگ فاطمی را مبارزه به شبهات دشمن در مورد شهادت حضرت فاطمه (س) و جلوگیری از نفوذ فرهنگ وهابیت در جامعه و آشنایی نسل جوان با سیره و ابعاد شخصیت حضرت زهرا (س) عنوان کرد.

  به گزارش مهر، گروه سفیران فاطمی با همکاری دفتر امام جمعه یزد، آموزش و پرورش و اداره تبلیغات اسلامی استان یزد فعالیت فرهنگی خود را در این استان آغاز کرده اند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/BYfhC

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *