• Sabat Sabat


 • کد خبر: 66402
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  از ابتدای فعالیت‌های نانویی در پارک علم ‌و فناوری یزد
  مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم ‌و فناوری یزد با اشاره به فعالیت سه شرکت دانش‌بنیان استان در حوزه نانو، از ثبت تاکنون 32 اختراع مرتبط با تکنولوژی نانو در استان خبر داد.

  به گزارش اشکدذر خبر، «سیدحسین ‌میرجلیلی» با اشاره به این‌ که در سال ۸۲ ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف توسعه این فناوری تشکیل شد، اظهار کرد: کشور ایران در زمینه تولید علم نانو، جزو شش کشور برتر دنیاست و روندی رو به رشد دارد .

  وی با بیان این‌ که براساس آمارهای ستاد توسعه فناوری، استان یزد در زمینه فناوری نانو جایگاه قابل توجهی دارد، افزود: از میان شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد، در حال حاضر سه شرکت در این زمینه فعالیت می‌کند .

  میرجلیلی با اشاره به این‌ که فناوری نانو یکی از فناوری‌های نوظهور و کاربردی به شمار می‌رود، خاطرنشان‌کرد: از ابتدای شروع فعالیت‌های نانویی در پارک علم ‌و فناوری یزد تاکنون، ۳۲ اختراع به ثبت رسیده که بیشترین آن در زمینه نانو پزشکی بوده است .

  وی با بیان این ‌که استان یزد از جمله استان‌هایی است که به شدت با کمبود آب مواجه است و نباید بیشتر از این به سمت صنایع پرآب‌ خواه سوق یابد، تصریح کرد: در چنین شرایطی می‌توانیم با روی آوردن به سمت محصولات نانویی مانع مصرف بی‌رویه آب و آلودگی هوا شویم .

  مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: به دلیل این‌ که عموم مردم فکر می‌کنند که نانو یک ماده است و برای انسان ضرر دارد، محصولات نانویی در بازار مصرف مورد استقبال چندانی قرار نمی‌گیرد .

  میرجلیلی با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در راستای توسعه محصولات نانویی، خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق در زمینه تولید محصولات نانویی با کمترین مصرف آب و آلودگی، سرآمد شویم .

  منبع: یزد رسا

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/VtgE2

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *