• کد خبر: 62316
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
  معاون وزیر صنعت در یزد مطرح کرد:
  عاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار یزد گفت: دولت تدبیر و امید بیش از 23هزار واحد صنعتی و تولیدی را در قالب طرح رونق و از طریق ارائۀ تسهیلات احیا کرد که این اقدام ارزشمند نشانۀ تعاملات بین بخشی بوده است.

  به گزارش اشکذر خبر ، محمدرضا فیاض در دیدار با استاندار یزد وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی را تشریح کرد و گفت: برخی واحدها باوجود همۀ گرفتاری‌ها بیش از ظرفیت و در چند شیفت کار می‌کنند که تعداد آنها در کشور جالب توجه است.
  معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در این دیدار که در در دفتر استاندار یزد برگزار شد، در مورد دیگر واحدهای صنعتی افزود: برخی واحدها به دلایل مختلفی مانند فرسودگی ماشین‌آلات از توان افتاده‌اند و تولیدشان به صرفه نیستت و برخی دیگر به دلایل مشکلاتی در بیمه، بازنشستگی، مالیات، بانک و عوارض حکومتی ضعیف شده‌اند که بیشترین تمرکز دولت بر این واحدها بوده است.
  فیاض با بیان اینکه اینگونه اقدامات ارزشمند با همّت بانک‌ها، بیمه، مالیات و دولت اتفاق افتاده است، افزود: ۶هزار طرح نیمه‌تمام از ۲۰به ۸۰درصد پیشرفت رسیده؛  ۵هزار و ۳۱۲ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده و ۳۳طرح بزرگ هدف‌گذاری شده که تا اسفند گذشته ۲۷ طرح آن به بهره‌برداری رسیده است.
  معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدامات ارزشمند را به معنای رسیدن به وحدت نظر در کشور دانست و ادامه داد: نگرانی‌های بسیاری در انجام این اقدامات وجود داشت اما نظارت جامع باعث شد این نگرانی‌ها برطرف شود؛ به‌گونه‌ای‌که بیش از ۹۳درصد بودجۀ این امور در همان محلی که تصویب شده بود خرج شد و تنها ۷درصد، آن هم به دلایلی بعضأ پذیرفتنی هزینه شده که در مجموع ۲٫۵درصد از این بودجه هدر رفته است.
  فیاض دراین‌باره که اگر هزار و۲۰۰ واحد صنعتی‌ نیمه‌تمام۲۰تا۹۹درصدی در استان یزد راه بیفتد، ۴هزار شغل جدید ایجاد می‌شود، گفت: برای تحقق این مهم لازم است امنیت سرمایه‌گذاری، درآمدزایی بیشتر، آرام کردن فضای اجتماعی و بهبود مناسبات درنظر گرفته شود.

  منبع : روابط عمومی استانداری یزد

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/azeU5

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *