• Telegram


 • کد خبر: 69713
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
  نماینده مردم یزد در مجلس:
  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ایجاد بستر مناسب برای اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس به استان یزد،‌ گفت: طرح فعلی انتقال آب خلیج فارس به یزد دارای ظرفیت ٣٥٠ میلیون مترمکعبی درسال است که از مقدار 22 درصد سهم استان یزد است.
  انتقال آب بن - بروجن

  به گزارش اشکذر خبر، «سیدابوالفضل موسوی‌بیوکی» در توضیحات تکمیلی خود پیرامون بازدید از  خط سوم انتقال آب خلیج فارس به استان یزد، اظهار کرد : طرح فعلی با ظرفیت ٣۵٠ میلیون مترمکعب درسال است که اگر طرح تکمیلی آن انجام شود ظرفیت به ۵۰۰ میلیون متر مکعب در سال افزایش می‌یابد.

  وی افزود: از این حجم آب ابتدا سهمیه استان هرمزگان داده می‌شود که حداقل ۵٠ میلیون مترمکعب درسال است و ۱۰ تا ۲۰ میلیون متر مکعب در سال نیز سهمیه روستاهای در مسیر بوده و مابقی آب، فقط ۲۲ درصد آن سهم چادرملو است که به یزد می‌رسد.

  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که توزیع آّب انتقالی از خلیج فارس بر ‌اساس ۳۵۰ میلیون متر مکعب در سال است،گفت: بدیهی است اگر ظرفیت از٣۵٠ میلیون متر مکعب  به ۵٠٠ میلیون متر مکعب برسد آنگاه به همان نسبت توزیع می‌شود.

  رییس مجمع نمایندگان استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: مساله آب برای یزد امری حیاتی است و حال که همه تصمیم گیران و موثرین در این حوزه بر روی ضرورت و اهمیت انتقال آب به اجماع رسیدند وظیفه همه ما ایجاد بستری مناسب برای تحقق این امر است .

  “ایسنا”

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/6buEV

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *