• yazdtci


 • کد خبر: 78651
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  سرپرست مخابرات منطقه یزد:
  سرپرست مخابرات منطقه یزد با بیان این که 88 درصد جاده‌ها استان تحت پوشش تلفن همراه هستند، گفت: بیش از دو هزار و 254 کیلومتر از جاده‌های استان یزد تحت پوشش تلفن همراه مخابرات ایران قرار دارند.

  به گزارش اشکذر خبر، «محمدرضا زارع ده‌آبادی» در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات (کامیتکس) در گفت و گو با ایسنا، به تشریح شاخص‌های مخابراتی استان پرداخت و اظهار کرد: در زمینه تلفن ثابت بیش از ۶۸۱ هزار شماره تلفن منصوب در ۱۵۰ مرکز تلفن مشغول به کار است.

  وی با بیان این که به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت ۴۶ شماره مشغول به کار است، افزود: در بحث تلفن همراه نیز ضریب نفوذ در استان یزد ۱۱۹ است یعنی به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۱۱۹ تلفن همراه دائمی و اعتباری در حال کار است.

  سرپرست مخابرات منطقه یزد گفت: بیش از یک میلیون و ۳۸۱ هزار تلفن همراه شرکت همراه اول در استان وجود دارد که ۳۳۷ هزار آن دائمی و بیش از یک میلیون و ۴۴ هزار شماره از این تلفن های همراه، اعتباری است.

  زارع ده آبادی در ادامه با اشاره به این که بیش از دو هزار و ۲۵۴ کیلومتر از جاده های استان تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند، تصریح کرد: بیش از ۷۷۰ کیلومتر جاده اصلی استان تحت پوشش تلفن همراه قرار دارد که در مجموع جاده های اصلی، بین فرمانداری و سایر جاده ها بیش از دو هزار و ۲۵۴ کیلومتر از جاده‌های استان تحت پوشش تلفن همراه مخابرات ایران قرار داشته که به عبارتی می توان گفت بیش از ۸۸ درصد جاده ها استان در پوشش کامل قرار دارند.

  وی با اشاره به شاخصه های ارتباطی در ارتباطات روستایی استان خاطرنشان کرد: جایگاه ارتباطات روستایی استان یزد در کشور بسیار عالی و چشمگیر است به نحوی که به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت در روستاها بیش از ۴۰ شماره تلفن ثابت فعالیت دارد. همچنین این مهم را نیز باید یادآور شد که هم اکنون بیش از ۹۲۰ آبادی و روستای استان تحت پوشش تلفن های همراه قرار گرفته اند.

  این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این که استان یزد به صورت گسترده مجهز به فیبرنوری شده است، بیان کرد: هم اکنون بیش از ۳ هزار کیلومتر فیبر نوری از مرکز استان تا بسیاری از روستاها و مناطق دور افتاده استان نصب و تجهیز شده است که امکان ارائه خدمات نوین و هوشمند مخابراتی را در زمینه‌ های فناوری فراهم خواهد آورد.

  زارع ده آبادی در ادامه با اشاره به عملکرد مخابرات منطقه یزد در خصوص اینترنت و دیتای استان، افزود: در بخش دیتا نیز ظرفیت استان ۱۶۳ هزار پورت است که تقریبا بیش از نیمی از این پورت ها به تعداد ۶۶ هزار پورت، در حال خدمت رسانی بوده و فعال می باشند به عبارتی سهم حدود ۵۰ درصدی از دیتای استان یزد در اختیار مخابرات منطقه یزد قرار دارد.

  وی در خصوص عملکرد مخابرات منطقه یزد در سال ۹۷، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۷ و در هفته ارتباطات ۹۸ پروژه با هزینه ای بیش از ۶۶ میلیارد ریال و در هفته دولت ۳۲۳ پروژه با هزینه ای بیش از ۷۳۵ میلیارد ریال داشتیم. در ده فجر ۹۷ نیز به حول و قوه الهی افتتاح بیش از ۱۳۸ پروژه با هزینه ای بالغ بر ۲۶۶ میلیارد ریال در دستور کار خواهیم داشت که مجموعا می توان گفت در سال ۹۷، مخابرات منطقه یزد ۵۵۹ پروژه را با هزینه ای بالغ بر ۱۰۶۷ میلیارد ریال در راستای خدمات دهی به مردم شریف استان یزد به بهره برداری رسانده است.

  سرپرست مخابرات منطقه یزد در آخر خاطرنشان کرد: جایگاه فعلی مخابرات منطقه یزد در سطح کشور جایگاه ارزشمندی است. امیدواریم که با همکاری همکاران مجموعه در سال ۹۸ بیش از پیش در حفظ و ارتقای این جایگاه کوشیده و شاهد رضایت و استقبال مضاعف شهروندان باشیم.

  گفتنی است؛ سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات (کامیتکس) با مشارکت مخابرات منطقه یزد برگزار می شود و شرکت های حاضر در کامیتکس سیزدهم در بخش ‌های کامپیوتر، تلفن‌ همراه، ماشین‌ های اداری و شهر هوشمند، آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌ های خود را عرضه خواهند کرد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/CcpmN

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *