• yazdtci


 • کد خبر: 76683
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
  بدن انسان دارای ابعاد و راز‌های ناشناخته‌ای است که پی بردن به این موضوعات اغلب جالب و مورد توجه است.
  به گزارش اشکذر خبر،  بدن ما راز‌های زیادی را پنهان کرده است. مطمئنیم که تا به حال حداقل یک بار به این فکر کرده اید که چرا سکسکه می‌کنیم یا چه تعداد پشه لازم است تا همه خون یک فرد را بخورند؟ همه این‌ها و بسیاری سوالات دیگر جواب‌های علمی دارند. در این مطلب حقایق جالبی درباره بدن انسان را مشاهده می‌کنید که احتمالا بیشتر آن‌ها را نمی‌دانستید.
   انسان و حلزون اشتراکات زیادی دارند
  انسان‌ها و حلزون‌ها ویژگی‌های مشترک زیادی دارند که در نگاه اول فکرش را هم نمی‌کنیم. DNA ما ۷۰ درصد شبیه است. مدت‌ها پیش، همه حیوانات مثل گیاهان یک جد مشترک داشتند. DNA انسان و موز ۵۰ درصد شبیه هم است؛ بنابراین انسان ۵۰ درصد موز و ۴۰ درصد خیار است. همه موجودات زنده روی زمین به نوعی بستگان هم هستند، یعنی در نقطه‌ای از زمان، مسیر تکامل ما از هم جدا شده است.
  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  برخی افراد یک دنده اضافی دارند!

  از هر ۲۰۰ نفر، یک نفر با یک دنده اضافی به دنیا می‌آید. پزشکان آن را دنده گردنی می‌نامند که بالای ترقوه قرار دارد و تقریبا هیچوقت فرد را آزار نمی‌دهد.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  دستگاه‌های خودپرداز به اندازه توالت‌های عمومی کثیف هستند

  دستگاه‌های خودپرداز بخش جدایی‌ناپذیر زندگی ما شده اند. اما واقعا چند نفر بعد از استفاده از آن‌ها دستشان را ضدعفونی می‌کنند؟ آزمایش‌های باکتری شناسی نشان می‌دهد که دستگاه‌های خودپرداز و توالت‌های عمومی به یک اندازه کثیف هستند. روی کیبورد این دستگاه‌ها باکتری‌های مضری وجود دارد که برای سلامت انسان خطرناک هستند.


  ناخن‌های دست سریع‌تر از ناخن‌های پا رشد می‌کنند

  ناخن‌های دست سریع‌تر رشد می‌کنند، چون بیشتر با نور آفتاب تماس دارند. همچنین ناخن‌های دستی که با آن کار می‌کنید، سریع‌تر از ناخن‌های دست دیگرتان رشد می‌کنند، و بلندترین ناخن همیشه روی انگشت وسط است. علاوه بر این هر چه انگشت بزرگتر باشد، ناخن آن بزرگ‌تر است و هیچکس نمی‌داند چرا؟
  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  بوتاکس فرد را از احساسات محروم می‌کند

  تزریق بوتاکس عضلات صورت را فلج می‌کند و در نتیجه چین و چروک را ناپدید می‌کند. اما دانشمندان به تازگی کشف کرده اند که بوتاکس فرد را از احساس ناتوان می‌کند. حالات صورت مستقیما روی احساسات تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل احساسات فردی که توانایی محدودی در ابراز آن‌ها دارد، به اندازه احساساتکسانی که از بوتاکس استفاده نکرده اند، کامل نیست.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  سکسکه از اجداد باستانی ما به ارث رسیده است

  سکسکه میراث اجداد دور ما است که حدود ۳۷۰ میلیون سال پیش زندگی می‌کردند. آن‌ها در اقیانوس شنا می‌کردند، بنابراین بدنشان هم آبشش داشت و هم شش (هنوز ماهی‌هایی در استرالیا وجود دارند که می‌توانند با این روش تنفس کنند). با کمک مکانیزمی که ما آن را سکسکه می‌نامیم، اجداد ما از شش هایشان در برابر ورود آب حفاظت می‌کردند.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  می‌توانید سیر را با پا بخورید!

  اگر به کف پایتان سیر بمالید، مزه و بوی آن را بعد از ۳۰ دقیقه در دهانتان احساس می‌کنید. این به خاطر آلیسین است، یک ترکیب ارگانیک که در عمل تخریب مکانیکی سیر اتفاق می‌افتد. آلیسین می‌تواند از غشای سلول نفوذ کند، در جریان خون حرکت کند و به جوانه‌های چشایی برسد. به همین دلیل کسانی که سیر دوست دارند نه تنها دهانشان بلکه کل بدنشان بوی بدی می‌گیرد، چون بو در خونشان حل می‌شود.
  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  یک انسان می‌تواند غذای یک میلیون پشه باشد

  بدن انسان خون کافی برای تغذیه ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون پشه را دارد. همه چیز به قد و وزن قربانی و همچنین میزان گرسنگی حشرات بستگی دارد. یک پشه در یک بار نیش زدن، حدود ۰.۰۰۳ میلی لیترخون را مصرف می‌کند، بنابراین یک ارتش بزرگ پشه برای خوردن کل خون بدن انسان نیاز است. البته چنین اتفاقی بعید است.
  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  وقتی افراد مجبورند به دستشویی بروند، دروغ‌های قانع کننده‌تری می‌گویند

  افرادی که مثانه‌شان پر است بیشتر دروغ می‌گویند. میل شدید به دستشویی رفتن، باعث می‌شود فرد روی کنترل خود بیشتر تمرکز کنند و بنابراین دروغ‌های قانع کننده‌تری بگوید. علاوه بر این آن‌ها سعی می‌کنند از حرکات اضافی اجتناب کنند. به همین دلیل کارشناسان معتقدند که دروغگو‌ها احساسی مثل عجله داشتن برای رفتن به توالت دارند.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  بیشتر افراد هنگام بوسیدن، سرشان را به یک طرف خم می‌کنند

  ۷۰ درصد افراد هنگام بوسیدن سرشان را به راست خم می‌کنند. این را یک دانشمند آلمانی هنگام مشاهده افرادی که در فرودگاه، ایستگاه قطار و … یکدیگر را می‌بوسیدند، کشف کرد. شاید این خم کردن با راست دست بودن آن‌ها ارتباط داشته باشد.

  هرچه ضریب هوشی فرد بالاتر باشد، خواب های جالب‌تری می‌بیند

  دانشمندان ادعا می‌کنند که افراد باهوش خواب‌های واقعا جذابی می‌بینند که طولانی‌تر و واضح‌تر از خواب‌های افراد با ضریب هوشی پایین است. اما اگر یادتان نمی‌آید که شب قبل چه خوابی دیدید نگران نباشید، بیشتر افراد خوابشان را به یاد نمی‌آورند، چون هر رویا به طور میانگین، تنها چند ثانیه طول می‌کشد.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  انسان اطلاعاتی که روی کاغذ چاپ شده را بهتر درک می‌کند

  دانشمندان نروژی تحقیقی روی دانشجویان انجام دادند، آن‌ها به یک گروه از دانشجویان صفحاتی با متن چاپ شده دادند و از گروه دوم خواستند همان متن را در قالب پی‌دی‌اف و ار روی صفحه نمایش کامپیوتر بخوانند. آن‌ها مشاهده کردند دانشجویانی که از روی کاغذ خواندند، بهتر یاد گرفتند. این یکی دیگر از پیروزی‌های کتاب کاغذی بر دستگاه‌های دیجیتال است.

  توانایی شنیدن بعد از یک ناهار خوب کاهش می‌یابد

  گوش برخی افراد بعد از یک وعده غذایی کامل، زنگ می‌زند. بسیاری از نوشیدنی‌ها و غذا‌ها روی سطح مایع گوش داخلی تاثیر می‌گذارند و باعث شنیدن صدا می‌شوند. غذا‌های بیش از حد شور و شیرین، همچنین کافئین می‌توانند باعث کاهش موقت شنوایی و حتی سرگیجه شوند.


  بچه‌ها در بهار سریع‌تر رشد می‌کنند

  کودکان در دوره‌های مختلف با سرعت متفاوتی رشد می‌کنند، در برخی دوره‌ها، کودک در عرض چند هفته ۱۰ سانتیمتر رشد می‌کند. به طور کلی بچه‌ها در بهار سریع‌تر از هر فصل دیگری رشد می‌کنند. تصور می‌شود سرعت رشد با فعالیت آفتاب ارتباط داشته باشد.


  راز هضم آسان عسل

  دلیل اینکه بدن انسان عسل را خوب هضم می‌کند این است که زنبور‌ها آن را قبلا هضم کرده اند! عسل شهدی است که یکبار زنبور آن را هضم کرده و از کربوهیدرات‌های ساده‌ای تشکیل شده که بدن انسان کامل جذب می‌کند و برای بعد نگه نمی‌دارد.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  ریه راست بزرگ‌تر از ریه چپ است

  حجم و اندازه ریه‌ها کاملا متفاوت است. این به دلیل محل قرارگیری قلب است. ریه راست سنگین‌تر و بزرگتر از چپی است تا جای کافی برای قلب باشد.

  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید

  رزولوشن چشم انسان ۱۴۰ مگاپیکسل است

  اگر چشم انسان دوربین دیجیتال بود، رزولوشن هر چشم ۱۲۰-۱۴۰ مگاپیکسل بود. با این حال این پیکسل‌ها به طور مساوی پخش نشده اند. یک میلیمتر مربع در مرکز چشم حدود ۲۰۰۰۰۰ گیرنده رنگ دارد، اما گوشه‌های چشم گیرنده‌های کمتری دارند.
  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید


  قرنیه انسان و کوسه بسیار شبیه هستند

  قرنیه چشم کوسه آنقدر شبیه قرنیه چشم انسان است که می‌توان برای پیوند قرنیه استفاده کرد. البته اگر تکنولوژی مناسب وجود داشت!
  حقایق عجیبی درباره بدن انسان که نمی‌دانستید
  منبع: برترین ها
  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/gF9hS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *