• Sabat Sabat


 • کد خبر: 56962
   منتشر کننده: خاتمی
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۷
  معاون فرماندار اشکذر:
  معاون فرماندار اشکذر گفت: سمن ها می توانند نقش تاثیر گذار در فرهنگ سازی و ارتقا سطح آگاهی مردم در زمینه های مختلف داشته باشند.

  به گزارش اشکذر خبر، علیرضا ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار اشکذر خبر با بیان اینکه تا کنون در شهرستان ۱۶ سمن در زمینه های مختلف در سطح شهرستان فعالیت دارند اظهار داشت : مجوز این سمن های از سوی بهزیستی ، نیروی انتظامی ، ورزش و جوانان و فرمانداری صادر شده است.
  وی با اشاره به اینکه از مجموع تشکل های فعال در شهرستان ۴ مورد آن از سوی فرمانداری مجوز دریافت کردند ، گفت: تشکل های یاد شده در زمینه های مختلف زنان و خانواده ، فرهنگی و مذهبی ، علمی و آموزشی و فرهنگی و اجتماعی فعالیت می نمایند.
  معاون فرماندار اشکذر خاطر نشان کرد: سمن ها برای صدور مجوز و اخذ پروانه فعالیت خود باید مراحل ثبت سمن را طبق دستور العمل وحدت رویه سازمان های مردم نهاد وزارت کشور و اساسنامه تنظیم شده از سوی آن وزارت طی نمایند.
  وی تاکید نمود: شرایط سنی تعیین شده برای علاقمندان به فعالیت در این راستا ۱۸ سال به بالا عنوان و نیز حداقل دو نفر از اعضای فعال در تشکل باید دارای مدرک مرتبط با موضوع تشکل باشند.
  ایوالحسنی با اشاره به جایگاه مناسب گردشگری شهرستان تصریح نمود: از سازمان های مردم نهاد مورد نیاز شهرستان، تشکل هایی با موضوعیت محیط زیست و میراث فرهنگی است که باید در جهت تشکیل آن از سوی مردم اقدام شود.
  وی همچنین با بیان اینکه شهرستان ظرفیت خوبی از لحاظ وجود خیرین دارد گفت: ایجاد و افزایش موسسات خیریه در سطح شهرستان با موضوعیت مختلف از جمله موسسه خیرین بیماران خاص لازم و ضروری است .
  معاون فرمانداراظهار داشت: همانند دولت تدبیر و امید اعتقاد راسخ به جایگاه و اهمیت سمن ها داریم لذا افزایش تعداد سمن ها در شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/0iTgW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *