• yazdtci


 • کد خبر: 77272
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر:
  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر تعداد نیات واقفین شهرستان اشکذر را در حدود 700نوع عنوان کرد و اظهار داشت:  اکثر نیت واقفان شهرستان اشکذر در راستای کار های فرهنگی است.
  به گزارش اشکذر خبر، رمضانعلی خادمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر به مناسبت دهه وقف ( ۲۷ صفر تا ۶ ربیع الاول ) در سخنرانی پس از نمازجمعه این هفته اشکذر اظهار کرد ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول به گزارش عملکرد یکساله این اداره پرداخت و گفت: در سطح شهرستان اشکذر یک هزار و ۲۰۰ موقوفه در سه هزار و ۲۰۰ رقبه شناسایی و ثبت شده است.

  خادمی ۹۰درصد از رقبه های وقفی را مرتبط با زراعت دانست و ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر با خشکسالی های پیاپی مواجه هستیم که این امر موجب شده است تا درآمد ناشی از وقف ها کم شود ولی اداره اوقاف شهرستان اشکذر به وظیفه اصلی خود که حفظ و نگهداری موقوفات است به خوبی انجام می دهد.
  وی تثبیت موقوفه را مشکل ترین کار اداره اوقاف دانست و افزود:  در بحث تثبیت موقوفه در سال گذشته ۱۱۰ سند مالکیت گرفتیم که این آمار در حد خود چشم گیر است. رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تصریح کرد: مقداری از رقبه ها ثبت شده، اجاره ای می باشند که متاسفانه افرادی که آنها را اجاره کرده اند برای پرداخت اجاره کوتاهی می کنند که برای پیشگیری از این مورد و اجرای هدف خیر واقف در یک سال گذشته ۴۰۰ سند اجاره ایی تثبیت و یا نوشته شده است.
  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر تعداد نیات واقفان شهرستان اشکذر را در حدود ۷۰۰نوع عنوان کرد و اظهار داشت:  اکثر نیت واقفان شهرستان اشکذر در راستای کار های فرهنگی است که با تعیین دقیق مبالغ آن طی یک سال گذشته بالغ‌ بر ۱۰۰ میلیون تومان در زمینه‌های مختلف فرهنگی برای واقفان هزینه شده است.
  خادمی با اشاره به موقوفه ای در شهرستان اشکذر که قدمت آن به بیش از ۶۰۰ سال می رسد، گفت:رسول خدا(ص) در حدیثی فرمودند هر کس با مرگ پرونده اش بسته می شود مگر سه گروه که یکی از آن گروه ها افرادی هستند که دارای وقفی باشند.
  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/N1Ere

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *