• کد خبر: 81352
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  مدیرکل زندان‌های استان یزد از برگزاری جشن «گلریزان» در ۱۲ نقطه استان خبر داد و گفت: جشن گلریزان در شهر یزد ۲۲ اردیبهشت‌ماه جاری در سالن شهید عباسپور یزد برگزار می‌شود.

  به گزارش اشکذرخبر، رضا ذوالفعلی‌نژاد، مدیرکل زندان‌های استان یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری جشن گلریزان در ۱۲ نقطه استان خبر داد و اظهار کرد: جشن گلریزان مرکز استان ۲۲ اردیبهشت‌ماه در سالن شهید عباسپور یزد برگزار می‌شود.
  وی افزود: همچنین این همایش در شهرستان‌های ابرکوه، میبد، اشکذر، مهریز، تفت، بهاباد، زارچ، مروست، خاتم، بافق، اردکان و یزد برگزار می‌شود.
  نایب رئیس هیات امنای ستاد دیه استان یزد با اشاره به عملکرد آزادی ستاد دیه استان یزد طی سال‌های ۸۳ تا ۹۸ گفت: تعداد آزادشدگان طی این مدت در استان هزار و ۴۱۱ نفر بوده‌ که مبلغ کل بدهی آن‌ها بیش از یک میلیارد تومان بوده که ۳۸۴ میلیارد ریال آن پرداخت شده و مابقی آن توسط شکات نیک‌اندیش یزدی گذشت شده است.
  ذوالفعلی‌نژاد، تعداد آمار محکومان مالی موجود در زندان‌های استان یزد را ۲۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: ۱۲ نفر از این تعداد مرتبط به بدهکاران دیه (تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و شبه عمد)، ۱۱۵ نفر از این تعداد مرتبط به بدهکاران مالی حقوقی، تضامین، مطالبه وجه و غیره و ۹۳ نفر از این تعداد مرتبط به بدهکاران مهریه و نفقه بوده است.
  این مقام مسئول اضافه کرد: در واقع برای آزادی این زندانیان ۶۰۰ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش کمیته صلح و سازش، شاکیان از مبلغ ۱۲۶ میلیارد ریال آن گذشت کرده‌اند.
  وی با تأکید بر ضرورت همت خیران در راستای کمک به آزادی تعدادی از زندانیان، بیان کرد: تعداد آزادشدگان از تاریخ اول فروردین‌ماه سال گذشته تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری ۱۹۵ بوده که به آغوش خانواده‌های خود بازگشته‌اند.

  منبع:همسونیوز

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/UAe8c

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *