• کد خبر: 71717
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 27 اسفند 1396 - 13:19
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد:
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در آخرین نشست شورای اداری شهرستان اشکذر در سال 96 بر گسترش صنایع فولادی در شهرستان اشکذر با نظارت اداره محیط زیست تأکید کرد.

  به گزارش اشکذر خبر، «علی زینی وند» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در آخرین نشست شورای اداری شهرستان اشکذر در سال 96 با اشاره به اشتغال ایجاد شده توسط صنایع فولاد و کاشی اظهار داشت: به جای حذف صنایع فولاد و کاشی باید محیط زیست نظامند مسئله رعایت استاندارها را پیگیری کند و در صورت تخلف واحد صنعتی این واحد تعطیل شودو

  وی با اذعان به این مسئله که استقرار صنایع در استان یزد در مقطعی تصمیم گیری شده و تصمیم صحیحی نیز بوده است، گفت: به جای این که سنگ معدن برای مواد اولیه فولاد به کنار سواحل دریا آورده تصمیم گرفته شد که برای تولید آب را به استان انتقال دهند که این اقدام دیر انجام شد.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همچنین افزود: به جای پاک کردن صورت مسئله و معطل نگه داشتن یک مجتمع بزرگ تولیدی باید مسئولان شهرستان گروههای محیط زیستی را توجیه کنند.

  وی در ادامه به وضعیت زیرساخت‌های ناتمام استان به‌ویژه در خصوص پروژه‌های دولتی گفت: ضروری است مدیران دستگاه‌ها با بهره‌گیری از پتانسیل‌های بخش خصوصی و نیز اعتبارات ملی نسبت به تکمیل آن‌ها اقدام نمایند.
  زینی وندر بابیان اینکه یکی از راهکارهای موفق در این زمینه جذب اعتبارات ملی با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری خارجی و فاینانس است افزود: در همین راستا استان یزد نیز ضمن هدف‌گذاری در این زمینه موفق به جذب 330 میلیون دلار سرمایه خارجی برای دو شرکت دانش‌بنیان شده است.
  وی پرهیز از تزریق منابع برای واحدهای مستهلک و فاقد بازده را از اصول اساسی تیم اقتصادی استان برشمرد و ادامه داد: دولت با هدایت سرمایه‌ها برای واحدهای فعالی که از تکنولوژی‌های به‌روز برخوردارند در ایجاد اشتغال پایدار و تحرک اقتصادی موفق بوده است.
  بهره‌گیری از مدیران کارآمد، جسور و بادانش نکته دیگری بود که معاون استاندار بر آن تأکید کرد و اظهار داشت: کار کارشناسی با بهره‌گیری از توان، نیرو و سرمایه‌های خرد داخلی راهکاری مؤثر برای برون‌رفت از مشکلات کنونی است.
  زینی وند استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و جذب سرمایه‌های خرد شهروندان را در جهت تکمیل زنجیره تولید کشور حیاتی برشمرد و در این خصوص گفت: با استفاده از سرمایه‌های خرد کشور و نیز توان تعاونی‌ها می‌توان علاوه برافزایش سهم درآمد کشور نسبت به افزایش میزان اشتغال در مناطق مختلف به‌ویژه روستاها اقدام نمود.
  جذب 97 درصد از اعتبارات روستایی برای ایجاد اشتغال نکته دیگری بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار به آن اشاره کرد و افزود: با افزایش نشست‌های کارگروه اشتغال استان و شهرستان‌ها روند پرداخت تسهیلات در بانک‌ها تسهیل و تا پایان فصل بهار این مبالغ به واحدهای تولیدی پرداخت خواهد شد.

  در پایان این نشست از مدیران ادارات و خبرنگاران شهرستان تقدیر شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/rvgdm

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  یک پاسخ به “گسترش صنایع فولادی در شهرستان اشکذر با نظارت اداره محیط زیست ادامه می یابد”

  1. صادق پیشداد گفت:

   سلام علیکم.

   مشکل این جماعت این است که :
   هرگز گوش به حرف و درد دل مردم نمی دهند تا بفهمند ایراد اساسی کجاست ؟
   و هر کدام مردم را به دیگری پاس می دهند!
   یکی میگوید:
   با نظارت صنایع!
   دیگری می گوید:
   با نظارت محیط زیست!
   آن دیگری می گوید:
   با نظارت مهندسان خبره!
   و هکذا وعده ها و حرفهای سرکاری و مسخره !
   ولی مردم می گویند:
   مشکل و ایراد اساسی ما خیلی خلاصه اش از این قرارند:
   1- واقعا آب نداریم به همان نشان که آب یزد سالی نیم متر !!! فروکش دارد!
   2- صنایع پر آبخواه در منطقه کویر احداث کردن عقلانی نیست!
   3- تراکم صنعت در این منطقه فوالعاده اشباع است.
   4- اینکه مکان صنایع را در این منطقه خشک و آن هم بالای سر شهر انتخاب کرده اند از ریشه غلط محض بوده است.
   چراکه در مسیر بادهای غالب است!
   5- آمار بیماری های عفونی و سرطان در این منطقه بیداد کرده است.
   و از این قبیل که برای هیچکدامش پاسخی ندارند مگر تمکین در مقابل خواسته های مردم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *