• کد خبر: 42410
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۱
  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشكذر
  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشكذر اظهار داشت: کمپینگ گردشگری بندرآباد بااعتباری معادل 900 میلیون ریال تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌گردد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، میرجلیلی اظهار داشت: کمپینگ گردشگری بندرآباد بااعتباری معادل ۹۰۰ میلیون ریال تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌گردد.

  این کمپینگ در فضایی به وسعت ۳ هزار متر شامل فضای سبز، آلاچیق، آب‌نما و … است که در مجاورت امامزاده سید حسین و مجموعه سلطان محمود سلطان احداث شده است و فاز اول این پروژه  بااعتبار ۵۰۰ میلیون ریال با اجرای آلاچیق‌ها و محوطه‌سازی به انجام رسیده است که تاکنون هزینه‌ای بالغ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات میراث فرهنگی در زمینه گردشگری این روستا صرف شده است .
  روستای تاریخی بندرآباد از توابع رستاق در  شهرستان اشکذر به علت دارا بودن بافت و آثار تاریخی ارزشمند همچون مجموعه  سلطان محمود بندرآباد «بزرگ‌ترین مجموعه خشتی شهرستان و حتی استان»، تنها یخچال خشتی در شهرستان، امامزاده سید حسین، مسجد حاجی کاظمی، طنبی و دیگر آثار و هم‌چنین ریگزارهای بکر در محدوده این روستا که بر قدرت جذب گردشگران داخلی و خارجی افزوده است؛  یکی از روستاهای هدف گردشگری کشور  شناخته‌شده است.

  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر گفت: هدف از ایجاد کمپینگ‌های گردشگری، ارائه خدمات عمومی و تفریحی از قبیل فضای سبز، آلاچیق و استراحتگاه‌های موقت به گردشگران و اهالی این روستاها  بوده است وامید است با همکاری سایر نهادهای مربوطه از قبیل دهیاری‌ها، بنیاد مسکن و دفتر هماهنگی امور روستایی، شاهد به ثمر رسیدن هرچه سریع‌تر این مکان عمومی در جهت توسعه پایدار گردشگری شهرستان باشیم.

  آثار تاریخی بندر آبادآثار تاریخی بندر آباد-مجموعه سلطان

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Ulzo4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *