• Telegram


 • کد خبر: 40334
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۴
  کج سلیقگی رسانه یزدی در انتخاب تیتر و اندکی تامل در باب وقوع جرائم و معضلات فرهنگی و اجتماعی در شهرستان اشکذر که روزی دامن گیر همه خواهد شد.

  «زورگیران اشکذری در دام پلیس» این تیتر خبر یک سایت خبری استان یزد است که صبح امروز منتشر شد.

  اما در انتشار این خبر دو نکته به نظر نگارنده جلب توجه می کند:

  نکته اول این که در متن این خبر ذکرشده «محل اختفای سردسته این باند در اشکذر شناسایی شده» که این رسانه یزدی در تیتر خبر خود با کج‌سلیقگی تیتری انتخاب نموده که این زورگیران را اشکذری معرفی کرده است.

  نکته دوم این که اکثر جرم هایی که اخبار آن ازطریق رسانه ها منتشر شده توسط افرادی غیر بومی صورت می گیرد که امام جمعه محترم اشکذر نیز بارها در مورد اجاره دادن منازل مسکونی به افراد غیربومی تذکر داده اند.

  یادآور می شویم باوجود گذشت یک سال از حادثه قتل یک جانباز دفاع مقدس توسط یک عنصر وهابی، متأسفانه بعضی از مردم شهرستان و شهر اشکذر، حادثه تلخ یادشده را فراموش کرده و با اجاره دادن منازل مسکونی به افراد غیربومی زمینه ساز بروز جرائم و مسائل تلخ فرهنگی و اجتماعی شده اند.

  قشر دیگری از مردم شهرستان نیز با بی‌تفاوتی خود و بدون تذکر به افرادی که با اجاره دادن منازل خود فقط به فکر منفعت مالی و کوتاه مدت خود هستند و به عاقبت کار نمی‌اندیشند؛ زمینه بیشتر این‌سو استفاده را فراهم می‌کنند.

  اما این دسته از افراد باید بدانند که «اتفاق فقط برای همسایه نیست!» و نتیجه این بی‌تفاوتی روزی دامن‌گیر خودشان هم خواهد شد.

  در پایان به سخن گهربار امیر مؤمنان علیه‌السلام اشاره می کنیم که فرمودند: «من ترک انکار المنکر بقلبه و لسانه فهو میت بین الاحیاء» آن‌کس که با قلب و زبان به نهی از منکرات نپردازد مرده‌ای است در میان زندگان.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/ROXvJ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *