• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 21146
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۹

  به گزارش نسیم صادق ، “امرالله فلاح‌زاده” در آستانه‌ی آغاز هفته‌ی کارگر(پنجم لغایت یازدهم اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران به تشریح اهم برنامه‌های این هقفته پرداخت و گفت: در اولین روز از این هفته، فردا پنجشنبه یکصد نفر از کارگران استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار خواهند داشت.

  وی عطر افشانی آرامگاه سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی و امام جمعه فقید یزد، گلباران قبور مطهر شهدا و برگزاری همایش دوچرخه‌سواری را از دیگر برنامه‌های این روز برشمرد.

  فلاح‌زاده از برنامه‌های دومین روز هفته‌ی کارگر با عنوان “کارگر، نمار، وحدت و حماسه سیاسی” به حضور کارگران استان در آیین‌های نماز جمعه در سراسر استان اشاره کرد.

  بازدید از چند واحد تولیدی استان و دیدار با کارگران این واحدها، همچنین برگزاری نشست سه جانبه‌گرایی بین نمایندگان کارگر، کارفرما و دولت، از مهمترین برنامه‌های سومین روز هفته‌ی کارگر بود که مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به آنها اشاره کرد.

  فلاح‌زاده از برنامه‌های روز چهارم هفته‌ی که به “کارگر، مهارت‌آموزی و نشاط اجتماعی” نامگذاری شده، ملاقات نمایندگان، تشکل‌ها، انجمن‌ها و شوراهای کارگری با استاندار و سرکشی از زنان نمونه کارگر استان در محفل انس با قرآن را نام برد.

  وی در ادامه ضمن اعلام کاهش ۴۶ درصدی حوادث کارگری در سال گذشته، از بروز ۱۹۶ مورد حادثه در سال ۹۱ خبر داد و آن را نتیجه‌ بازرسی از بالغ بر ۱۳ هزار واحد تولیدی استان و برگزاری آموزش‌های لازم ایمنی به کارگران و کارفرمایان ذکر کرد.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عمده برنامه روز پنجم از هفته‌ی کارگر را عیادت از چند خانواده کارگر حادثه دیده در استان و ملاقات با بیماران در بیمارستان شهدای کارگر استان بیان کرد.

  وی برگزاری گردهمایی کارگران استان و تجلیل از ۴۲ کارگر نمونه را مهمترین برنامه‌های روز ششم از این هفته اعلام کرد و افزود: در آخرین روز از هفته‌ی کارگر و همزمان با روز جهانی کار و کارگر که عنوان “کارگر و بصیرت فاطمی” نام گرفته است، ۱۳۰ نفر از کارگران نمونه استان در تهران با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد.

  فلاح‌زاده در ادامه‌ی سخنانش با اشاره به افزایش ۲٫۵ برابری رسیدگی به پرونده‌های مشاغل سخت و زیان‌آور در استان، اظهار کرد: پارسال سه هزار و ۶۰۰ پرونده در مشاغل سخت و زیان‌آور بررسی و دو هزار و ۷۰۰ پرونده نیز تایید شد.

  وی همچنین کاهش ۶۰۰ نفری بیمه بیکاری استان یزد در سال گذشته نسبت به سال ماقبل از آن را یادآور شد و تصریح کرد: آمار بیمه بیکاری استان از سه هزار و ۶۸۰ نفر در سال ۱۳۹۰ به سه هزار و ۲۰۰ نفر در سال گذشته کاهش نشان داده است.

  وی با بیان این که از آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکنون، هیچ واحد تولیدی در استان به خاطر فشار تحریم‌های اقتصادی دچار تعطیلی نشده است، کاهش آمار بیمه بیکاری در استان را بیانگر همین موضوع دانست.

  این مقام مسئول سهمیه سال گذشته ایجاد اشتغال در استان را ۳۲ هزار و ۷۲۸ فرصت شغلی ذکر کرد و گفت: پارسال۸۰ درصد سهیمه استان در سند توسعه اشتغال محقق شد و عمده علت عدم تحقق ۲۰ درصد از این سهمیه نیز به خاطر عدم همکاری بانک‌ها بود.

  وی از کاهش هشت روزی زمان رسیدگی به پرونده‌های هیات تشخیص و حل اختلاف خبر داد و خاطرنشان کرد: این زمان از ۲۶ روز به ۱۸ روز در سال گذشته کاهش یافت و امیدواریم در سالجاری نیز از این مقدار بیشتر کاهش یابد.

  فلاح‌زاده از عمده اقدامات صورت گرفته در زمینه مشاغل خانگی را پرداخت ۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در دو سال اخیر عنوان کرد و در ادامه یادآور شد: ۵۸۴ کارفرما از مزایای بند “و” ماده ۸۰ برنامه پنجم توسعه استفاده نموده و دو هزار و ۶۶۶ نفر از این طریق مشغول بکار شده‌اند.

  وی صدور بالغ بر ۳۱۹ پروانه اشتغال برای اتباع متخصص بیگانه در استان، توزیع ۱۳ هزار برگ سهام بین کارگران ساختمانی و بالغ بر ۱۳ هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی را به عنوان دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در بخش کارگری استان عنوان کرد.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در پایان نیز با اشاره به اشتغال ۱۹۰ هزار نفر کارگر تحت پوشش تامین اجتماعی در استان، به اقدامات فرهنگی و رفاهی انجام گرفته برای کارگران استان اشاره و مواردی را در این خصوص توضیح داد.

  منبع: ایسنا

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/iQCxG

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *