• Sabat


 • کد خبر: 29305
   منتشر کننده: سردبیر (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۱
  پرفسور سميعي در جمع نخبگان يزد:
  جراح و متخصص نامي كشور گفت: اگر علم لازم براي رسيدگي به بيمار و رفع بيماري وجود نداشته باشد، بيمارستان كارآيي نخواهد داشت بنابراين لازم است خيران اقداماتي را نيز در راه گسترش علم و علم آموزي انجام دهند.

  http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1393/03/26/IMG12571844.jpg

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، پرفسور مجید سمیعی، صبح امروز در جمع نخبگان و پزشکان پیشکسوت استان یزد اظهار داشت: یزدی‌ها همواره کارهای بزرگی انجام داده اند و با توجه به این ویژگی مردم یزد، احساس می کنم اکنون آمادگی برای یک جهش بزرگ علمی در این استان وجود دارد.

  وی یزدی ها را مردمانی با فرهنگ اصیل خواند و بیان کرد: یزدی ها همواره برای علم و دانش ارزش بسیاری قائل بوده اند و فرهنگ آنها با علم آموزی عجین شده است.

  پرفسور سمیعی ادامه داد: روش و منش زندگی مردم یزد باید به دنیا نشان داده شود زیرا راه سعادت، علم آموزی و نخبگی از یزد می گذرد.

  وی همچنین با اشاره به پیشتازی مردم یزد در زمینه مدرسه سازی، مسجد سازی و بیمارستان سازی اظهار داشت: مردم یزد به ویژه در گذشته در این زمینه در کشور پیشتاز بوده اند اما لازم است فرهنگ خیری در کشور تا حدی تغییر پیدا کند.

  کارهای خیر به فعالیت های عمرانی منحصر نشود

  پرفسور سمیعی ادامه داد: اگر علم لازم برای رسیدگی به بیمار و رفع بیماری وجود نداشته باشد، بیمارستان کارآیی نخواهد داشت بنابراین لازم است خیران اقداماتی را نیز در راه گسترش علم و علم آموزی انجام دهند.

  وی تاکید کرد: آیندگان نیز باید به مقوله خیری با اندکی تغییر بنگرند و این فرهنگ برای آنها مفهومی دیگر پیدا کند و کار خیر تنها به فعالیت های عمرانی منحصر نشود.

  این جراح و متخصص مغز و اعصاب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تغییر رویکردها در علم آموزی اظهار داشت: دانشجو نباید تنها به خواندن درس و کتب دانشگاهی اکتفا کند بلکه باید کارهای پژوهشی را نیز سرلوحه کار خود قرار دهد.

  انقلاب علمی باید در کشورهای اسلامی رخ دهد

  وی تصریح کرد: دانشجویان باید از سال دوم تحصیل برای خود موقعیتی ایجاد کنند تا مسائل علمی را با تحقیقات عجین کرده و از این طریق آنها را فرا بگیرند.

  پرفسور سمیعی با تاکید بر اینکه باید انقلابی بزرگ در عرصه علمی در کشورهای اسلامی اتفاق بیفتد و ایران باید پرچمدار آن باشد، خاطرنشان کرد: نتیجه این انقلاب علمی را نیز باید به جهانیان نشان دهیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل مطرح شده در مورد کارهای اقتصادی و سیاسی پرفسور سمیعی اظهار داشت: من نه تنها علاقه ای به کار اقتصادی ندارم بلکه تاکنون به هیچ کار اقتصادی نیز دست نزده ام و تمایلی به برقراری ارتباط اقتصادی با هیچ فرد خاص یا گروهی را ندارم.

  تاکنون در هیچ جناح سیاسی حضور نداشته‌ام

  پرفسور سمیعی در مورد فعالیت‌ های سیاسی نیز عنوان کرد: عده ای تلاش دارند من را به سیاست بچسبانند اما این تلاش بیهوده است زیرا من تاکنون در هیچ صحنه و جناح سیاسی حضور نداشته ام و با وجود احترامی که برای سیاستمداران قائلم، به کار آنها علاقه ای ندارم.

  وی تصریح کرد: کار من کار علمی است نه کار سیاسی و اقتصادی و تلاش می کنم در کار علمی هم خود به موفقیت های بزرگتری دست پیدا کنم و هم کشورم را به دستاوردها و یافته های جدیدی برسانم.

  در این مراسم که با حضور جمعی از پزشکان پیشکسوت استان یزد در سالن همایش های باقرالعلوم یزد برگزار شد، از پزشکان فرهیخته و پیشکسوت یزدی همچنین خیران عرصه سلامت تجلیل شد.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/sosCW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *