• * نظرسنجی

  به نظر شما پیگیری کدامیک از مسائل ورزشی شهرستان، اولویت بالاتری دارد؟

 • Sabat


 • کد خبر: 51068
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
  وزیر نیرو در جلسه شورای اداری شهرستان اشکذر خبر داد؛
  وزیر نیرو در روز سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد باهدف شرکت در جلسه شورای اداری و افتتاح بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی تابان وارد شهرستان اشکذر شد.

  گزارش اشکذر خبر ؛ وزیر نیرو در روز سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد باهدف شرکت در جلسه شورای اداری و افتتاح بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی تابان وارد شهرستان اشکذر شد.

   وزیر نیرو در جلسه شورای اداری اشکذر با اشاره به حضور باشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفندماه ادامه داد: مردم کشور با حضور آگاهانه خود در صحنه انتخابات اقدار ایران را نشان دادند و حقیقتاً هفتم اسفند یک حماسه بود که توسط ملت ایران به ثبت رسید.

  “حمید چیت‌چیان” ادامه داد: عرصه انتخابات در ایران نشانگر دموکراسی و مردم‌سالاری جمهوری اسلامی ایران است و ملت ما در انتخابات آزادانه و آگاهانه حضور فعال داشتند.

   وی مسئله آب را برای تمام کشور یک چالس اساسی و مهم دانست و افزود:ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک قرارگرفته است و در این میان استان یزد از محدودیت‌های منابع آب رنج می‌برند و این مسئله ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.

   وزیر نیرو به اقدامات دولت برای عبور از این چالش بزرگ استان یزد اشاره کرد و گفت: خط اول انتقال آب از اصفهان به یزد از کوهرنگ و سرشاخه‌های کارون با تونل کشی و تأسیسات و هزینه‌های زیاد از اقدامات بزرگی بوده است که در راستای تأمین مشکلات آبی استان به انجام رسیده است.

  چیت چیان در ادامه به پروژهای در حال انجام جهت تأمین  آب استان یزد اشاره کرد و افزود: انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به طول ۴۵۰ کیلومتر تا استان یزد و ۷۵۰ کیلومتر تا استان کرمان در حال اجراست که برآورد هزینه این پروژه بالغ‌بر ۳ هزار میلیارد دلار است که در حال حاضر لوله‌گذاری به طول ۲۶ کیلومتر آن انجام‌شده است.

   وی ادامه داد: هم‌اکنون طرح انتقال آب از جنوب کشور به فلات مرکزی با سرمایه بخش خصوصی و با کمک دولت در دست انجام است که با این طرح از کنار خلیج فارس آب دریا نمک‌زدایی شده و با ۷۰۰ کیلومتر خط لوله برای استان یزد و کرمان برای بخش صنعت و آب شرب مردم انتقال می یابد.

   این مقام مسئول استان یزد را یکی از مراکز اصلی تولید برق در کشور برشمرد و تصریح کرد: استان یزد هم اکنون بیش از ۱۸۰۰ مگاوات ظرفیت تولید برق را دارد این در حالی است که پیک مصرف ۱۱۰۰ مگاوات بوده است و در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ هزار مگاوات در حال احداث است که یکی از آن‌ها با دو واحد گاز امروز افتتاح خواهد شد.

  حمید چیت چیان با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد برق تولیدی استان از شهرستان اشکذر تأمین می‌شودگفت: بخشی از صنایع شهرستان اشکذر در تامین برق دچار مشکل هستند که امیدواریم با این سفر این مشکل برطرف شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/FIsg1

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *