• yazdtci


 • کد خبر: 76653
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
   رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر در مصاحبه با اشکذر خبر/
   رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر، گفت: مرکز فنی حرفه ای اشکذر اجاره نشین اداره آموزش و پرورش است این در حالی است که ما هیچ شهرستانی در استان یزد نداریم که حداقل یک مرکز فنی حرفه ای نداشته باشد.

  به گزارش اشکذر خبر، مرکز دو منظوره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر چندین سال است که نیمه ساز به حال خود رها شده است و هیچ اقدامی برای تکمیل این پروژه صورت نمی گیرد.

  رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر خبر در این باره گفت: سال ۱۳۷۹ زمینی برای ساخت این پروژه خریداری شد و در سال ۱۳۸۲ اقدام به ساخت این ساختمان شروع شده است که بعد از ۱۵سال تابحال تنها ۴۴درصد این مرکز پیشرفت فیزیکی داشته است.

  “جلال میرجلیلی” به زمان بهره برداری این ساختمان اشاره کرد و افزود: طی قرارداد هایی که بسته شده بود قرار بود این پروژه در سال۱۳۹۰ به بهره برداری برسد اما متاسفانه هنوز این امر محقق نشده است.

  وی شهرستان اشکذر را تنها شهرستان استان یزد دانست که ساختمان فنی حرفه ای مجزا ندارد و ادامه داد: مرکز فنی حرفه ای اشکذر اجاره نشین اداره آموزش و پرورش است این در حالی است که ما هیچ شهرستانی در استان یزد نداریم که حداقل یک مرکز فنی حرفه ای نداشته باشد ولی شهرستان اشکذر با وجود اینکه جز شهرستانهای نمونه استان در بحث آموزشهای حرفه ای است، این امر را شاهد هستیم.

  رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر اظهار کرد: ساختمان کنونی که فنی حرفه ای اشکذر که اکنون در آن ساکن هستیم فاقد هرگونه فضای کارگاهی متناسب با تجهیزات کارگاهی است که ما در اختیار داریم،  این امر موجب شده است تا لوازم و تجهیزات گران قیمتی که در اختیار داریم به دلیل نبود فضا آموزشی مجبور به دپو در انبار و یا دادن به شهرستان های دیگر استان هستیم.

  وی با تاکید بر اینکه، وضع اقتصادی بد دولت باعث شده است تا نتوانیم ساختمان فنی حرفه ای شهرستان اشکذر را به سرانجام برسانیم، تصریح کرد: راه حل تکمیل ساختمان فنی حرفه ای شهرستان اشکذر کمک های خیری مردم شهرستان است.

  میرجلیلی در پایان گفت: در برآورد های اخیری که در مورد هزینه تکمیل این ساختمان صورت گرفته است مبلغی بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان برآورد شده است.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/VofpW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *