• yazdtci


 • کد خبر: 78626
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  مدیر عامل فولاد آلیاژی در نشست با اصحاب رسانه استان:
  نشست مدیر عامل فولاد آلیاژی ایران با اصحاب رسانه شهرستان اشکذر و استان در محل این شرکت برگزار شد.

  به گزارش اشکذر خبر، “علیرضا چایچی یزدی” در ابتدای سخنان خود با اشاره به بیستمین سالگرد تأسیس این شرکت، ظرفیت تولید فولاد آلیاژی ایران را در ابتدای تاسیس  ۱۱۸ گرید و ۱۴۰ هزار تن فولاد در سال عنوان کرد و گفت:به لطف خدا و همت متخصصان ایرانی توانسته ایم هم اکنون ظرفیت تولید سالانه خود را به بیش از ۵۰۰ هزار تن فولاد و ۳۵۰ گرید افزایش دهیم.

  وی با بیان اینکه اکنون بخش قابل توجه ای از تولیدات محصولات فولاد این شرکت در صنایع خودرو سازی، ریلی، نفت و پتروشیمی در داخل کشور  استفاده می شود به صادرات تولیدات این شرکت اشاره کرد و افزود: در سال های ابتدایی ظرفت صادرات این شرکت ۱۰ تن بوده است که اکنون تا پایان سال گذشته به بیش از ۷۳ هزار تن افزایش یافته است.

  چایچی در بخش دیگر سخنان خود به اشتغال نیروی های انسانی این شرکت پرداخت و تصریح کرد: اکنون بیش از ۷۰ در صد نیروهای این شرکت بومی استان می باشند.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار اشکذر خبر مبنی بر اینکه چه تعداد از افراد در حال اشتغال این مجموعه بومی شهرستان اشکذر هستند، گفت: در این مجموعه یکهزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۵۰۰ نفر غیرمستقیم ایجاد شده است که از این تعداد،  ۳۰۰ نفر آنها از آنها از شهرستان اشکذر هستند.

  مدیر عامل فولاد آلیاژی ایران به طرح توسعه «فولاد یزد یک» اشاره کرد و افزود: پروژه یزد یک ۸ سالی است که از اقدامات اولیه آن می گذرد که در سال ۱۳۹۲ به طور جدی برای ساخت آن شروع به کار کردیم.

  وی بدون اشاره به مخالفت های مردمی برای اجرای این پروژه ادامه داد: تا کنون در بحث «فولاد یزد یک» به پیشرفت فیزیکی ۴۱ درصدی این طرح رسیده ایم که انتظار داریم با سرعت خوب تکمیل این پروژه تا اوایل سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد.

  این مدیر صنعت فولاد استان تصریح کرد: ۷۰ درصد تجهیزات مورد نیاز طرح فولاد یزد یک که اکثرا وارداتی بوده است خریداری شده و مابقی آن نیز در حال ورود به کشور است.

  چایچی در پاسخ به این سوال خبرنگار اشکذر خبر که آیا با توجه به خشکسالی های اکنون استان یزد به فکر تامین آب طرح یزد یک بوده اید و بدون اشاره به منبع برداشت آب این مجتمع فولادی، گفت: میزان مصرف آب این مجموعه ۲۵ لیتر در ثانیه است که این مقدار هم در سیکل بسته دائما در حال چرخش است که پس از آن از این آب به عنوان آبیای فضای سبز اطراف این مجموعه استفاده می شود.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/PHV5f

 • Telegram
 • برچسب‌ها
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *