• کد خبر: 56953
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۱
  امام جمعه اشکذر:
  حجت الاسلام طالبیان پیاده روی عزاداران حسینی برای حضور در آیین های عزداری این روز را نشانه اقتدارو اتحاد مسلمانان و تظاهرات جهانی علیه ظلم و بی عدالتی توصیف کرد.

  به گزارش اشکذر خبر ، خطیب نماز جمعه اشکذر با اشاره به فشار و سختی هایی که بنی امیه بر خاندان اسارت در پس از وقوع حادثه کربلا وارد نمود گفت:تلاش بی وقفه و مجاهدت بی نظیر پیام رسان حادثه کربلا به ویژه سخنان صریح حضرت زینب کبری و امام سجاد در شام باعث شد تا مظلومیت و حقانیت سیدالشهدا به گوش جهانیان برسد.

  حجت الاسلام طالبیان به عوامل موفقیت خاندان اهل بیت در اسارت بعد از حادثه کربلا اشاره و خاطر نشان کرد:بازگویی و باز خوانی حادثه کربلا توسط حضرت زینب و امام سجاد و پایداری،صبر ،تحمل شدائد و سختی های و اطلاعات نکردن خاندان پیامبر از کفار و دشمنان ار مهمترین عوامل موفقیت آنها بود که در تاریخ ماندگار شد.

  امام جمعه اشکذر جهاد اکبر،اصغر و کبیر را از انواع جهاد برشمرد و ادامه داد:جهاد اصغر جنگ با دشمنان بیرونی یعنی کافران و دشمنان،جهاد اکبر جنگ با دشمنان درونی و هوای نفس و جهاد کبیر به معنای اطاعت نکردن از دشمنان و کافران می باشد که در تفسیر سوره فرقان مفصل به این نوع جهاد پرداخته است.

  وی تصریح کرد:در تاریخ سی و هشت ساله انقلاب این حقیقت به طور شفاف مشخص شده که هر جا که در مقابل دشمنان یک قدم به عقب برداشته باشیم دشمنان یک گام جلوتر و به ما نزدیک تر شدند.

  خطیب نماز جمعه اشکذر نبرد خونین در کشورهای اسلامی منطقه را نشانه هایی از طرح و نقشه های آمریکا و اسرائیل دانست و گفت:جنگ داعشی ها در شهر موصل عراق که با حمایت مالی،لجستیکی و تبلیغاتی رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا از داعش همراه بوده و جنگ بین مردم و دولت علیه تروریستها در شهر حلب سوریه همه از نقشه های شوم کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا برای کشورهای اسلامی منطقه می باشد.

  حجت الاسلام طالبیان با اشاره به سالروز شهادت سید مصطفی خمینی افزود: خون این شهید بزرگوار باعث شد چراغ و شعله انقلاب برافراشته شود و حرکت عظیم انقلاب اسلامی به وجود آید.

  امام جمعه اشکذر حرکت ارزشمند و عظیم پیاده روی اربعین را نشان از همبستگی شیعیان در برپایی عزاداری ائمه اطهار و نشانه اقتدارو اتحاد مسلمانان و تظاهرات جهانی علیه ظلم و بی عدالتی دانست و ادامه داد:زائرانی که قصد زیارت در ایام اربعین را دارند لازم است مدارک قانونی لازم را به واحدهای مربوطه جهت انجام امورات مقدماتی تحویل دهند تا در هنگام اعزام در مرزهای جنوبی کشور دچار مشکل نشوند.

  لینک کوتاه : http://ashkezarnews.ir/Prf5R

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *